Chelsea langes dramaatilisel moel; City ja Arsenal mängisid eduseisu maha

Newcastle United. Foto: REUTERS/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga laupäeval toimunud ülejäänud mängudes libastusid nii Manchester City, Londoni Arsenal kui ka Londoni Chelsea. Võidukad olid Wolverhampton Wanderers, Norwich City ja Newcastle United.

Crystal Palace’it võõrustanud City jäi 39. minutil kaotusseisu, kui Evertonist laenule toodud türklasest ründemees Cenk Tosun viis nurgalöögijärgsest olukorrast omad juhtima. City surve kandis vilja alles 82. ja 87. minutil, mil Sergio Agüero realiseeris Gabriel Jesusi ja Benjamin Mendy tsenderduse väravaks. Lõppsõna jäi kodumeeskonna abiga Crystal Palace’ile, kui vasakul äärel sai Wilfried Zaha kiiruse üles, andis värava ette terava palli ja City poolkaitsja Fernandinho jäi õnnetult sellele ette, mis tegi seisuks 2:2. Kõigest punktiga leppima pidanud City jätkab teisel kohal 48 punktiga, Crystal Palace on üheksandal positsioonil 30 punktiga.

Arsenal kohtus Sheffield Unitediga ja läks 45. minutil brasiillasest ründaja Gabriel Martinelli tabamusest juhtima. Lõppskoori 1:1 vormistas aga Sheffield 83. minutil, kui Arsenali mehed ei suutnud palli oma trahvikastist ära klaarida ning šotlane John Fleck saatis mänguvahendi võrku. Linnarivaal Chelsea oli võõrsil Newcastle Unitedi vastu viigipunktis kinni, aga neljandal üleminutil sai kaitsemängija Isaac Hayden meeskonnakaaslase Allan Saint-Maximini kaugelt antud tsenderdusele pea vahele ja tõi nii viimasel hetkel Newcastle’ile võidu. Chelsea jätkab neljandal kohal 39 punktiga ja kümme silma vähem kogunud Arsenal on kümnes. Samuti 29 punkti siiani teeninud Newcastle paikneb 12. tabelireal ja 33 punktiga Sheffield on seitsmes.

Manchester City – Crystal Palace 2:2

Arsenal – Sheffield United 1:1

Brighton & Hove Albion – Aston Villa 1:1

Norwich City – Bournemouth 1:0

Southampton – Wolverhampton Wanderers 2:3

West Ham United – Everton 1:1

Newcastle United – Chelsea 1:0