Chelsea ja Leicester naasevad võõrsilt kaotusega, Aubameyang vedas Arsenali suure võiduni

Pierre-Emerick Aubameyang. Foto: EPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 32. vooru kolmapäeval toimunud mängudes said kindla võidu kirja Londoni Arsenal ja Newcastle United. Magusad kolm punkti kirjutas tabelisse juurde Everton, olles üle liiga kolmandast Leicester Cityst ja samaga sai hakkama West Ham United, kui alistati Londoni Chelsea.

Arsenal avas 33. minutil tabeli punase laternal Norwich City vastu skoori 33. minutil, mil täpne oli Pierre-Emerick Aubameyang. Granit Xhaka suurendas poolajaks eduseisu kahele ja 67. minult oli taas täpne Aubameyang. Lõppskoori 4:0 vormistas Cedric Soares.

Everton suutis aga koduplatsil Leicester Cityt üllatada. Juba kümnendal minutil leiti värava eest üles Richarlison ja brasiillane lõi palli kindlalt võrku. Mõni minut hiljem fikseeriti Leicesteri poolelt käega mäng karistuslöögi järgses olukorras ning Gylfi Sigurdsson suurendas Evertoni edumaa 2:0 peale. Kelechi Iheanachol õnnestus 51. minutil küll kaotusseisu vähendada ja põnevust hoida, aga viigini külalised ei jõudnud.

Tabeli neljas meeskond Chelsea oli suurtes raskustes liigasse püsima jäämisega võitleva West Ham Unitediga. 35. minutil oli Tomaš Soucek võõrustajad nurgalöögist juhtima viinud, aga videokorduse abiga võeti lausa millimeetreid arvestades suluseis ära. Chelsea läks hoopis 42. minutil Willian penaltist ette, kuid poolaja üleminutitel õnnestus just Soucekil viigistada, lüües nurgalöögist tulnud palli peaga postide vahele. 51. minutil haaras West Ham Michail Antonio tabamusest eduseisu, kuid Williani 72. minuti karistuslöök, mis postipõrkest võrku maandus, aitas Chelsea taas viigini. Lõppsõna jäi siiski West Hamile, kui pääseti kiirrünnakusse, Andri Jarmolenko mängis trahvikastis nii Antonio Rüdigeri kui ka Chelsea puuriluku Kepa Arrizabalaga üle ning 3:2 võit oli käes.

Leicesteril ja Chelseal on mõlemal liigatabelis 55 punkti, millega hoitakse vastavalt kolmandat ja neljandat kohta. Arsenal on 46 punktiga seitsmes, Everton hoiab 44 punktiga 11. ja Newcastle 42 punktiga 13. kohta. West Ham tõusis 28 punktiga 16. kohale, Bournemouth asub eelviimasel kohal 27 punktiga ja selle hooajaga vaid viis võitu saanud ning 21 silma kogunud Norwich on viimane.

Premier League’is jätkuvad mängud neljapäeval, kui vastamisi on Sheffield United – Tottenham Hotspur ja Manchester City – Liverpool.