fbpx
Close

Crystal Palace’i ääreründaja: Kane jäi Tottenhami, sest Mourinho tuli

Avatar

Harry Kane. Foto: Reuters/Scanpix

Tottenhami ründestaari Harry Kane’iga 2009-2016 klubi hingekirja kuulunud ja praegu Crystal Palace’it esindav inglasest ääreründaja Andros Townsend usub, et Kane ei vahetanud klubi Mauricio Pochettino lahkumise järgselt, kuna uueks juhendajaks suudeti just Jose Mourinho palgata.

Tottenham sattus tänavuse hooaja alguses raskustesse ja kehvade tulemuste tõttu otsustati meeskonna Inglismaal stabiilselt Meistrite liiga kohtadele aidanud Mauricio Pochettinole ust näidata. Uueks asendajaks peeti mullu Amsterdami Ajaxiga imelise hooaja teinud Erik ten Hag’i, kuid lõpuks osutus valituks Mourinho. Tottenham pole siiski suutnud oma tavapärast taset näitama hakata ja spekuleeritakse, et 26-aastane Kane ihkab mujale, et tiitleid võita. Townsendi sõnul mängis aga Mourinho suurt rolli Kane’i jäämises Tottenhami, sest Ten Hag’i puhul poleks Kane piisavalt motivatsiooni leidnud, et paigale jääda.

“Kui Spurs oleks teistsuguse projekti kasuks otsustanud ja kui nad oleksid Ajaxi peatreeneri toonud, siis võib-olla oleks ta pidanud lahkuma, kuna ta ei taha järjekordsed viis aastat oodata, et tippu jõuda ja alles siis mõni karikas võita. Olen kindel, et Jose Mourinho aitab Spursile karika võita. Olgu see liigakarikas, Inglismaa karikas, Premier League või Meistrite liiga, ma ei tea. Aga tunnen, et treener, kes neil on, suudab Harry Kane’i ambitsioonidele kaasa aidata ja loodan, et nad ka teevad seda,” ütles 28-aastane Townsend talkSPORT-i vahendusel.

“Nooremana oli ta uskumatu väravate realiseerija. Mäletan enne enda läbilööki, et rääkisin inimestele, et ta on parim finišeerija, kellega olen siiani koos mänginud ning need inimesed naersid mu välja. Tol ajal jäi tal puudu liikuvusest, võib-olla ka veidi kiirusest, sitkusest ja võimekusest õhuvõitluses. Järgmise kolme või nelja aasta jooksul hakkas ta aegamisi neid elemente oma mängu lisama ning jõudis punkti, kus tal olid need kõik olemas ja on nüüdki. Olen kindel, et ta liigub edasi, tehes suuri asju ja loodetavasti võidab Spursiga mitmeid tiitleid.”

scroll to top