fbpx
Close

Bayernis ja Liverpoolis säranud poolkaitsja: Reus ei tohiks olla Dortmundi kapten

Avatar

Marco Reus ja Michy Batshuayi rõõmustamas. Foto: Imago-Defodi/Scanpix

Müncheni Bayernis kahel korral Saksamaa meistriks tulnud ja Liverpooliga 2004/05 hooajal Meistrite liiga võitnud 47-aastane Dietmar Hamann kritiseeris Dortmundi Borussia otsust anda kaptenipael Marco Reus’ile, kes teadupärast on tihti vigastatud ja on suure osa mängudest viimastel hooaegadel vahele jätnud.

Dortmund palkas Reusi 2012. aastal Mönchengladbachi Borussia ridadest 17 miljoni euro eest. 31-aastane Reus on Dortmundiga vahepealse ajaga neli karikat võitnud ja löönud 274 mänguga 131 väravat, kuid Saksamaa koondislane on siiski pidanud paljude vigastustega toime tulema, mistõttu on mees tihti pealtvaatajaks jäänud. Väidetavalt pole ta peatreener Lucien Favre plaanides enam kindel algkoosseisu mängija, kuid kahe aasta eest võeti klubis vastu otsus, et esimene valik kapteniks on just Reus. Hamanni arvates peaks tõsiselt kaaluma, kas Reus peaks nii suures rollis ikka olema.

“Mentaalsus ja liidriomadused. Sul ei saa olla kapten, kes teeb kaasa vaid pooltes mängudes. Ma ei saanud aru, miks nad temalt suvel kaptenipaela ära ei võtnud. Teine küsimus on see, kas mina oleksin talle selle kahe aasta eest üldse andnud. Sul on mängija, kellega pead arvestama. Dortmundil on temaga probleem, kui ta pole mängukõlbulik mõnda aega olnud,” rääkis Hamann Sky Sportsi vahendusel.

“Sa ei saa teha otsust vaid selle põhjal, et mängijal oleks mugav ja sa ei kurvastaks teda. Sa pead hoolitsema selle eest, mis on meeskonnale ja klubile parim. Hetkel on Dortmund Reus’ita parem. See on seotud faktiga, et [Giovanni] Reyna on heas vormis, [Erling Braut] Haaland on väga heas vormis, [Julian] Brandt mängis hästi ja [Jadon] Sancho näol on neil olemas erakordne mängija,” viitas Hamann 3:0 võidumängule liigarivaali Gelsenkircheni Schalke üle, milles Reus ei mänginud ja võistkond näis Hamanni arvates seetõttu ka efektiivsemalt tegutsemas.

Kes aga võiks olla Dortmundis kapten? “[Keskkaitsja Mats] Hummelsi puhul oleks sul briljantne liider, kes on varasemalt näidanud, et suudab meeskondi juhtida. Tal on olemas liidrikvaliteet, suudab häält teha ja inimesi inspireerida,” lisas Hamann.

scroll to top