Barcelona sai võõrsil Ronaldota Juventusest veenvalt jagu, Chelsea ja United lõid kahe peale üheksa väravat

Lionel Messi ja Tanguy N'Dombele. Foto: Imago/Scanpix

Meistrite liiga kolmapäeval toimunud mängudes said suure võidu kirja Inglismaa suurklubid Manchester United ja Londoni Chelsea. Eeldatavas põnevusmängus teenis Barcelona 2:0 võidu Torino Juventuse üle.

Lühikese aja jooksul kolmandat korda positiivse koroonaproovi andnud Cristiano Ronaldo ei saanud Juventust kodumängus Barcelona vastu aidata, kuid viimaste eest oli siiski teine staar Lionel Messi rivis. 14. minutil pani Ousmane Dembele külaliste poolelt võrgu sahisema, kui prantslase karistusalast väljastpoolt tehtud löök võttis õnneliku rikošeti ja Juventuse väravavaht Wojciech Szczesny oli võimetu tõrjega vastama. Kahel korral oli Juventuse poolelt avapoolajal palli postide vahele toimetanud Alvaro Morata, ent mõlemal juhul fikseeriti hispaanlasele suluseis.

55. minutil kordus Morata jaoks taas sama stsenaarium, aga samas ei suutnud Barcelona veel teist väravat ära lüüa. 85. minutil korjas omale teise kollase kaardi Juventuse keskkaitsja Merih Demiral ning lisaminutitel otsustas Barcelona ikkagi võitja ära, kui teeniti penalti ja Lionel Messi realiseeris selle kindlalt.

Manchester United ei jätnud eelmise hooaja poolfinalistile RB Leipzigile mingit varianti. Mason Greenwoodi tabamusest juhiti poolajaks 1:0, kuid teisel poolajal lisandus veel neli väravat, millest üks läks Anthony Martiali nimele ja kübaratrikiga sai hakkama Marcus Rashford. Chelsea oli samuti võõrsil Callum Hudson-Odoi väravast FK Krasnodari vastu poolajaks minimaalses eduseisus ning Hakim Ziyechi, Timo Werneri ja Christian Pulisici abiga saadi suur võit kätte.

Mullune finalist Pariisi Saint-Germain teenis Moise Keani 64. ja 79. minuti väravatest keerulise võidu Istanbuli Basaksehiri üle. Kiievi Dünamo oskas aga 2:0 eduseisu maha mängida, kui tehti viik Budapesti Ferencvarosega.

Istanbuli Basaksehir – Pariisi Saint-Germain 0:2

FK Krasnodar – Chelsea 0:4

Brugge – Rooma Lazio 1:1

Dortmundi Borussia – Peterburi Zenit 2:0

Budapesti Ferencvaros – Kiievi Dünamo 2:2

Torino Juventus – Barcelona 0:2

Manchester United – RB Leipzig 5:0

Sevilla – Rennes 1:0