fbpx
Close

Barcelona suvine ost De Jong plaanis tegelikkuses liituda Arsenaliga

Avatar

Vasakult: Frenkie de Jong, Matthijs de Ligt, Daley Blind. Foto: EPA/Scanpix

Arsenali ebaõnn jätkub, kui pikale klubile ära öelnud staarmängijatele lisandus 22-aastase Frenkie de Jongi nimi. Sel suvel Ajaxist Barcelonasse siirdunud hollandlane avaldas, et tegelikkuses plaanis enne Barcelonasse minekut mängida hoopiski Arsenali eest, sammudes eeskuju Marc Overmarsi jälgedes.

Overmars liitus Arsenaliga Ajaxist 1997. aastal ning milleeniumivahetusel siirdus Camp Noule. Praegune Ajaxi spordidirektor on üks De Jongi Katalooniasse siirdumise peaarhitektidest ning kui Barcelona poleks tulnud uksele koputama, võinuks talendikas keskväljamees liituda hoopiski Londoni klubiga.

“Mu peas on pikalt olnud karjääriredel Ajax-Arsenal-Barcelona, mida võib kutsuda ka Overmarsi teeks. Aga kui Barcelonasse saab ka otse, siis on see täpselt koht, kus tahaksid olla. Mulle meeldib nende legendaarne keskvälja Xavi-Busquets-Iniesta ning Lionel Messi, kes on mu iidoliks, kuid kunagi meeldis mulle ka Arsenali mängitav ilus jalgpall,” avaldas ta tunnustust Arsene Wengerile, kes moderniseeris Inglismaa jalgpalli oma uute meetodite abil, muutes Arsenali mängustiili tehnilisemaks.

De Jong liitub nimekirjaga, kuhu kuulub tema uus tiimikaaslane Luis Suarez, Leicesteri poolkaitsja N’Golo Kante, legendaarne Zlatan Ibrahimovic, Gianluigi Buffon, Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo, kes kõik tegid Arsenalile oma karjääri jooksul ninanipsu.

scroll to top