fbpx
Close

Barcelona president Laporta: Griezmann lahkus, aga Messi poleks saanud ikkagi jääda

Avatar

Lionel Messi (paremal). Foto: Reuters/Scanpix

Hispaania tippklubi Barcelona jaoks oli 2021. aasta suvi äärmiselt stressirohke, sest meeskonnast lahkus maailma üks parim jalgpallur Lionel Messi ja hiljem ka Prantsusmaa koondislane Antoine Griezmann. Kuna viimase klubivahetus Madridi Atletico ridadesse toimus peale Messi siirdumist Pariisi Saint-Germaini, siis usuti, et kui see liikumine oleks varem aset leidnud, olnuks võimalik kulusid piisavalt palju kokku hoida, et Messi saaks Barcelonas jätkata. Selle arvamuse lükkas klubi president Joan Laporta aga ümber.

“See, mis juhtus, on see, mida on selgitatud. Objektiivsed andmed on olemas, igaüks võib seda võrrelda. Meid survestati, kas anname oma allkirja CVC laenulepingule või vastasel juhul poleks mingit ausat mängu. Polnud mingit varu. Oli vaid suusõnaline kokkulepe Messiga ja käepigistus temaga. Meil olid olemas mitmed kokkulepped ja näis, et La Liga aktsepteeris neid, kuid lõpuks nad ütlesid sellele siiski “ei”, kui pole CVC-d. Me ei uskunud, et olukord läheb paremaks ja lõpetasime selle,” rääkis Laporta Esport3 vahendusel.

“Messi poleks saanud jääda ka siis, kui Griezmann oleks enne lahkunud ja kui kaptenite palkasid oleks varem kärbitud. On tähtis, et oleme palgafondi vähendanud, sest järgmisel aastal saame olla ambitsioonikamad. Arvan, et olime mõlemad kurvad, sest olukord kujuneks selliseks, mida me ei tahtnud. Ma pole sellest ajast alates Messiga enam rääkinud. Nägin tema debüüti PSG eest ja oli veider teda teise meeskonna ja rivaali särgis näha. Mulle ei meeldinud teda näha teises särgis.”

Kuigi kaks tähtmängijat Messi ja Griezmanni näol on meeskonnast lahkunud, usub Laporta, et mõistlik plaan on pandud paika, mis lubab helgemat tulevikku Camp Noul. “Kulude vähendamine on tähtis, oleme läinud 110 protsendilt 80 peale. Tahan klubi juhte ja finantsosakonda kiita, samuti kõiki neid, kes on töötanud väsimatult ja erakordselt. Meil on olemas kangelased Gerard Pique, Jordi Alba ja Sergio Busquetsi näol nng jõuame kokkuleppele ka Sergi Robertoga. See, mida nad on teinud, on imetlusväärne. Nad on klubile pühendunud ja ka klubi liikmetele. See on imetlusväärne. Ja me jätkame ka mängijatega, nagu Samuel Umtiti, ning teistega esindusmeeskonnast. Oleme protsessis, mis pole lihtne. Kaptenite näol on püstitatud näide ja nüüd jätkame teistega,” lisas Laporta.

scroll to top