fbpx
Close

Barcelona president lajatas oma eelkäija suunas: tema pärast on klubil 1,35 miljardi euro suurune võlg

Avatar

Barcelona president Josep Maria Bartomeu koos Tottenhami esimehe Daniel Levyga. Foto: EPA/Scanpix

Barcelona president Joan Laporta kritiseeris eelmist sellel ametikohal töötanud Josep Maria Bartomeud, kelle tõttu tekkis klubil väidetavalt koguni 1,35 miljoni euro suurune võlg, mille mõju avaldus ka staarmängija Lionel Messi lahkumisele.

Laportast sai selle aasta märtsis teist korda Barcelona president, asendades Baromeud, kes sellelt positsioonil 2019/20 hooaja lõppedes taandus. Bartomeu ajal sattus klubi suurtesse rahalistesse raskustesse ja juba mõnda aega on olnud teada, et võla suuruseks on miljard eurot. Laporta seletas olukorda nüüd veelgi põhjalikumalt, kui suur segadus on tema arvates kokku keeratud.

“Kui klubi üle võtsime, siis küsisime Goldman Sachs’ilt 80 miljonit eurot laenu, sest me poleks suutnud mängijatele ja töötajatele palkasid maksta. Eelmine juhatus oli saanud 79 miljonit eurot kooskõlas 50-protsendilise La Liga televisiooniõigustega ning pankade poolt oli määratud üheksaprotsendiline intress. Eelmise juhatuse palkade vähendamine polnud reaalne. Oleme leidnud need miljonid erinevate boonuste ja uute lepingute puhul üles. Oleme leidnud ebaproportsionaalseid makseid vahendajatele, mitte mängijate agentidele. Üleminekule, mis läks kokku 40 miljonit eurot, maksime juurde kaheksa miljonit ja müügi pealt saime kaks miljonit eurot vähem. Ühele isikule maksti kaheksa miljonit eurot, et leida mängijaid Lõuna-Ameerikast,” selgitas Laporta esmaspäevasel pressikonverentsil.

“Erinevate üksuste kontrollist vaadati mööda. Arved jaotati, näiteks “I3 Ventures, “Barcagate” ja “Espai Barca”. Võlad jaotati samuti, et assambleest mitte läbi minna. Bartomeu kiri on tulvil valedest. See kuuletub püüdlusele õigustada juhtimist, mis pole õigustatav. See on üritus meeleheitest. Meil on näidata palgaarve, mille suurus on 103% kogu klubi sissetulekust. See on 20-25% võrra suurem kui meie konkurentidel. Keegi ei pääse nende vastutuste eest. Majanduslik olukord on muret tekitav ja finantsolukord dramaatiline. Barcelona turuväärtus on 451 miljonit eurot miinust ja võlg 1,35 miljardi euro suurune.”

Bartomeu on varasemalt väitnud, et Laporta juhtimisel maksti Barcelona endisele staarile Neymarile, kes nüüd Pariisi Saint-Germainis pallimas, raha, mida talle polnud tegelikult üldse ette nähtud pärast nelja aasta pikkust õigusvaidlusi üleminekust tingitud boonuste osas. Üleminek oli väärt siiani maailmarekordit tähistav 222 miljonit eurot. Laporta kinnitab, et süüdistus on vaid Bartomeu enda jutt ja klubi praegused raskused üritamaks palgakärpeid läbi viia algasid sellest, kui suur läbirääkimised PSG-ga olid ühel hetkel kinni jooksnud.

“Ta räägib Neymarist ja et meie pärast on 16,7 miljonit eurot kaotsi läinud. Järjekordne vale, see pole tõsi. Ja te võite Bartomeule meelde tuletada seda mainekahju, mis Neymari saaga Barcelonale tõi. Selle tõttu on lõpmatu kogus valesid. Kui ta müüs Neymari 222 miljoni euro eest, olid nad juba selleks hetkeks ebaproportsionaalselt kulutusi teinud. See käivitas omakorda palkade teema ja põhivahendite kulumise,” lisas Laporta lõpetuseks.

scroll to top