Arteta leidis häbistava kaotuse põhjuse: me polnud meeskond

December 29, 2019, London, United Kingdom: Arsenal's Mikel Arteta during the Premier League match at the Emirates Stadium, London. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: David Klein/Sportimage(Credit Image: © David Klein/CSM via ZUMA Wire)

Londoni Arsenali peatreener Mikel Arteta tõi pärast pühapäeval koduplatsil saadud 0:3 kaotust Aston Villalt välja, et nägi oma mängijaid esimest korda tegutsemas mitte meeskonnana.

Arsenal jäi 25. minutil Bukayo Saka omaväravast kaotusseisu, aga minimaalset eduseisu suudeti siiski pikalt hoida ja mängus püsida. 72. minutil kõik muutus, kui Ollie Watkins lõi külaliste teise värava ning inglane oli veelkord täpne neli minutit hiljem, mis andis Aston Villale kokkuvõttes 3:0 võidu.

“Esmalt õnnitlused Aston Villale selle eest, kuidas nad mängisid, ja võidu eest. Tegutsesime allapoole oma taset ja pean ütlema, et tegemist on esimese korraga, kui näen meid mängimas ja me polnud meeskond,” ütles Arteta Sky Sports’i vahendusel.

“Võtan enda peale täieliku vastutuse. Me ei alustanud piisavalt hästi. Pääsesime VAR-i abil suluseisu olukorraga (juba kohtumise esimesel minutil oli Aston Villal pall võrgus, kuid videokorduse abiga fikseeriti suluseis – toim.), aga kaotasime kõik võitlused, kahevõitlused ning olime palliga lohakad. Kui lõimegi võimalusi, siis ei suutnud sihtmärki tabada. Tegemist on tõesti halva kombinatsiooniga. Jätsime vastasele ruumi ja vasturünnakutel olime väga haavatavad. Mina vastutan selle eest, et meeskond esineks väljakul hästi ja täna me polnud meeskond. See on mu töö ja seepärast seisan siin. Tegemist on frustratsiooniga. Väga palju on vaja endast anda, et ehitada hetke, ehitada oleku, elamise ja esituse viisi ning kui midagi sellist kerkib esile, siis on keeruline sellega leppida. Raskel hetkel õpid siiski rohkem kui positiivsel ja soovin näha, kuidas sellele reageerime.”

BBC Sport’ile antud intervjuus lisas Arteta, et tema jaoks tuleb koondistepaus väga halval ajal. “Meelsamini mängiksin juba homme uuesti. Tean, kui pettunud mängijad on. Mu töö on nad tagasi üles aidata. Tahaksin seda homme hommikul teha, aga kõik on rahvusmeeskonna juures. Kõik peavad suutma olukorrale reageerida ka eemal olles ning tulla tagasi ja mitte laskma sama korduda.”

Liigatabelis on Arsenal paiknemas kõigest 11. kohal. Järgmine mäng ootab neid ees 22. novembril Leeds Unitedi vastu.