Arsenal pudenes ka liigakarika konkurentsist, Newcastle ei suutnud esiliigaklubile väravat lüüa

Manchester City. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaal peeti teisipäeval ära kaks liigakarika veerandfinaalmängu. Londoni Arsenal pidi Manchester City’lt vastu võtma kindla kaotuse. Newcastle United jäi napilt alla Brentfordile, mille puhul on tegemist Inglismaal tugevuselt teises liigas tegutseva võistkonnaga.

City asus juba kolmandal minutil Gabriel Jesusi väravast juhtima, aga 31. minutil Alexandre Lacazette vastas. Viigiseisult mindi ka poolajale, kuid 54. minutil viis City taas ette Ryad Mahrez ja peagi oli täpne Phil Foden. Aymeric Laporte vormistas lõppskooriks 4:1. Kuigi Euroopa liiga alagrupiturniiri raames on Arsenal võite võtnud, siis viimati oldi mõnest Inglismaa klubist üle alles 1. novembril, kui 1:0 alistati Manchester United.

Newcastle kohtus võõral väljakul Brentfordiga, mis hoiab seejuures Inglismaa esiliigas neljandat kohta ja on igati konkurentsis, et uuel hooajal Premier League’i tõusta. Hoolimata sellest olid külalised favoriidid, aga puhkepausile minnes polnud kumbki pool väravat löönud ning otsustava tabamuse sai Brentfordi eest 66. minutil kirja 22-aastane ründaja Joshua Dasilva.