Arsenal juhtis pikalt, aga Chelsea tegi nelja minutiga puhta töö

Tammy Abraham. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 20. voorus kohtusid pühapäevases esimeses mängus kaks Londoni suurklubi Arsenal ja Chelsea. Kuigi Arsenal hoidis enamik mänguajast eduseisu, anti nelja saatusliku minutiga kõik kolm võidupunkti käest.

Kodumeeskonnal Arsenalil oli 13. minutil kasutada nurgalöök ning Calum Chambersi poolt trahvikastis edasi suunatud pallile sai pea vahele Pierre-Emerick Aubameynag, mis tähendas seisu 1:0. Arsenalil oli esimesel poolajal veelgi häid võimalusi, aga sihile ei jõutud. 83. minutini püsis Chelsea tagaajaja rollis, misjärel oli neil kasutada karistuslöök – Mason Mount andis selle ideaalselt värava ette, kuhu oli ära unustatud poolkaitsja Jorginho, ja itaallane viigistas seisu. Nelja minuti möödudes said Sinised üles võtta lubava vasturünnaku, milles Tammy Abraham toimetas mänguvahendi paremale poolele Willianile, kes andis selle omakorda Abrahamile tagasi ja 22-aastane inglasest ründemees viis Chelsea juhtima, mis jäi ka lõpuks võiduväravaks.

Arsenali viimane võit pärineb nii 9. detsembrist, mil vägesid juhendas Freddie Ljungberg, kes nüüdseks enam peatreeneri kohusetäitja olema ei pea. Ametliku peatreeneri Mikel Arteta käe all pole meeskond veel võidurõõmu maitsnud. Liigatabelis asutakse 24 punktiga 12. kohal, Chelsea on 35 punktiga neljas.