Videokohtunik ulatas Liverpoolile ja Cityle suure abikäe ning tabeli tipud noppisid võidu

Sadio Mane ja Virgil van Dijk. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 20. vooru viimastes mängudes sai tabeliliider Liverpool raske võidu Wolverhampton Wanderersi üle. Sheffield United osutas võõrsil Manchester Cityle samuti tugevat vastupanu, kuid valitsev meister sai ikkagi 2:0 võidu kirja.

Liverpool pidi koduplatsil avaväravat ootama 42. minutini, mil Virgil van Dijk andis pika palli trahvikasti, Adam Lallana suunas selle edasi Sadio Manele, kes omad ka suurepärase kombinatsiooni tulemusena 1:0 juhtimas viis. Loetud minutid hiljem enne poolaja lõppu vastas ka Wolverhampton Pedro Neto tabamusest. Videokohtuniku otsus siiski päästis Liverpooli, sest Neto oli äärmiselt napis suluseisus olnud. Teise poolajaga rohkem väravaid ei löödudki, kuigi üleminutitel oli Adama Traorel Wolverhamptoni poolelt hoopis hea võimalus viigistada, aga Van Dijk sai hispaanlasest ründemehe löögile õigel hetkel jala vahele.

City jaoks kujunes avapoolaeg samuti mõnevõrra närviliseks, sest ise väravaid ei löödud ja 29. minutil jäädi prantslasest ründaja Lys Mousset’ väravast kaotusseisu. Taas tõttas aga videokohtunik mängu favoriidile appi ja pea olematu suluseis fikseeriti ära. Teine poolaeg kuulus siiski Cityle, kui 52. minutil avas Sergio Agüero skoori ja 82. minutil pani kohtumisele võiduka punkti Kevin De Bruyne.

55 punkti kogunud Liverpool on liigatabeli liider, City jätkab 41 punktiga kolmandal kohal. Wolverhampton hoiab 30 punktiga seitsmendat ja Sheffield 29 punktiga kaheksandat kohta.