fbpx
Close

Ancelotti: Zidane muutis mu nägemust jalgpallist

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Evertoni peatreener Carlo Ancelotti rääkis Sky Sportsile antud intervjuus, et võimalus treenerikarjääri jooksul legendaarset Zinedine Zidane’i juhendada andis talle teistsuguse nägemuse jalgpallist. Ühtlasi mõistis itaallane Torino Juventuses olles, kuidas klubi peaks peatreeneri jaoks toimima.

“Zidane’iga koos töötades püüdsin oma nägemust süsteemist muuta. Zidane on esimene mängija, kes andis mulle võimaluse muuta süsteemi ja teistmoodi mängida. Kui ta oli mul esimesel aastal Juventuses, mängisin süsteemis 3-4-1-2, milles Alessandro Del Piero ja Filippo Inzaghi olid ees ning Zidane veidi tagapool. Teisel aastal mängisin nelja kaitsjaga, aga kaks ründajat olid ees ja üheks number kümneks oli Zidane. Ta muutis mu ideed jalgpallist. Enne seda olin Juventuses keskendunud 4-4-2 asetusele, aga Zidane’iga muutusin ja tahtsin ta panna väljakul parimale positsioonile, et ta tunneks end võimalikult mugavalt,” ütles Ancelotti.

“Oma mängijakarjääri jooksul oli AS Romas Nils Liedholm, kes oli üks esimestest peatreeneritest, kes mängis tsooni. Aga see polnud 4-4-2 asetus, vaid oli küll neli kaitsjat, kuid keskväljal meil polnud spetsiifilist positsiooni. Hiljem tuli Romasse Sven-Göran Eriksson, kes mängis 4-4-2 asetust ja Arrigo Sacchi tegi sama AC Milanis. Siit tuli ka idee ise 4-4-2 asetust kasutada, kui treenerina alustasin. See aga muutus peale perioodi Parmas, kui mul oli kasutada Zidane. Tahtsin ta panna võimalikult mugavale positsioonile.”

“Mu arvates tuli kogemus Juventuses kasuks, sest mõistsin väga hästi, kuidas klubi peab töötama peatreeneri jaoks ja mind toetati rohkesti. Pole vahet, et mind teise aasta lõpus vallandati, sest kuni viimase päevani Juventuses sain aru, kuidas klubi peab peatreenerit toetama ja aitama teda mängijate ees – andma talle jõudu, mida mängijate juhendamiseks vaja.”

“Parma oli esimene professionaalne meeskond, mida juhendasin ja sellel perioodil oli mul kasutada Gianfranco Zola. Alguses mängisin 4-4-2 asetust ja number kümmet ei kasutanud. Hooaja esimeses mängus püüdsin Zola panna paremale äärele. See talle eriti ei meeldinud, kuigi sai mu arvates hästi hakkama. Ta tahtis keskel mängida. Kui Hernan Crespo ja Enrico Chiesa olid ees, siis leidsin talle ruumi paremalt poolelt, aga ta polnud kuigi õnnelik. Samal ajal oli Zolal võimalus minna Chelseasse ning jaanuaris avanenud üleminekuakna sees otsustaski ta seda teha ning lubasin tal minna,” lõpetas 60-aastane tuntud peatreener veelgi taktika kohta, kes jõudnud lisaks Juventusele, Milanile, Romale ja Parmale juhendada veel ka Pariisi Saint-Germaini, Madridi Reali, Müncheni Bayernit ja Napolit.

scroll to top