fbpx
Close

ANALÜÜS: Arsenali poolehoidja tegi kaotuse tagamaad puust ja punaseks

Avatar

Granit Xhaka. Foto: Reuters/Scanpix

Arsenal alustas hooaega kahe järjestikuse kaotusega, siis hakkas võitude seeriaid püstitama, pani paljude päid pöörama ning tekitas elevust. Nüüdseks on kaotusekibedust tunnistatud ning komistama hakatud, kuid tõeliseks šokiks oli 1:5 kaotus liiga liidrile Liverpoolile.

Löödud fänn Marko jagas Jalgpall24-ga meeleldi oma analüüsi kaotajatiimi vaatevinklist, paljastades peatreeneri Unai Emery ja meeskonna kitsaskohad, heitis pilgu hooaja teisele poolele ning jaanuarikuisele üleminekuaknale.

“Emery üritas minna kaitsvalt/kontrollivalt mängu tapma aga ei tuldud toime sügavalt välja söötmise ja Liverpooli pressiga. Kohe alguses oli järjest olukordi kus Lenol ei olnud kellelgi sööta või alumine kaitsja pani paaniliselt palli üles/auti. Võimalik, et Shkodran Mustafi ei olnud peale vigastust kohe valmis ja oleks pidanud alustama Laurent Koscielnyga ning hilisemas faasis oli Alexandre Lacazette’i sissevahetamine täielikult hilinenud,” selgitas poolehoidja, mis läks tema lemmikklubil Liverpooli vastu valesti.

Fänn rääkis, et Liverpooli vastu maksid kätte peamiselt siiski individuaalsed vead, mitte süsteem. Äärekaitsja Stephan Lichtsteiner oli kaitseliini üks suurimaid patuoinaid, poolkaitsja Lucas Torreira on peale hiilgavat novembrit “keti maha tõmmanud” ja Aaron Ramsey ei omanud ees mingisugust efekti, ei pressimises, ei palli kontrollimises. Seega esiteks tuleks ikkagi vaadata mängijate otsa, kes ei suutnud Liverpooliga toime tulla.

Aga kaotusteta seeria lõpp? “Lähebki selle arvele, et hooaja esimene pool koosnes peale kahe esimese mängu peamiselt vastastest kelle vastu vähemat kui võit olekski häbi tahta. Lisaks juhtus see, et raskemate vastaste ja tihedama seeria alguseks kaotasime kohe pool või lausa enam kaitseliinist (Rob Holding, Hecton Bellerin, Mustafi) ja eest Danny Welbecki ja hiljem ka keskväljalt Henrikh Mkhtaryani. Lisaks on Ramsey lepingu ja Mesut Özili “vigastuse” (loe: võimaliku konflikti Unai Emeryga) tõttu sattunud ka keskväli oluliselt halvatud olnud ja saabki juba väga pika nimekirja võrreldes perioodiga september-november. Probleemid on kuhjunud ja taktikalised lahendused pole välja päästnud,” analüüsis Marko.

Mida peaks ootama jaanuarikuisest üleminekuaknast ning kas hooaja lõpus võib pea kohale tõsta ka mõne trofee? “Tähelepanu tasuks juhtida asjaolulule, et see on esimene aken kus uus võim klubis täielikult omapead on (endine esimees Ivan Gazidis lahkus oktoobris AC Milani). Uus juht Raul Sanlehhi, skautingu juht Sven Mislintat ja Emery on lausa sunnitud turul aktiivsed olema kuna hooaja lõpuni on väljas Holding ja Welbeck (kelle leping suvel lõppeb ja seda väidetavalt ei pikendata) + Ramsey ja Özili probleemid. Üks on väidetavalt tasuta ülemineku leppinud suveks Juventusega ja teine on “vigane” või ei mahu “taktikaliste põhjuste” tõttu mõnes mängus isegi pingile.

Lisaks oli juba suvise komplekteerimise käigus puudu naturaalsetest ääremängijatest. Vigastused kaitseliinis, segadus keskväljapersonali osas ja kiire/osava ääremängija puudumine = et need kolm positsiooni peaks olema esmane prioriteet. Kolm mängijat jaanuaris on võib olla natuke optimistlik aga top4/Europa League’i võit läheb kindlasti raskeks kui ei investeerita ja jäädakse konservatiivseks,” tõi fänn välja mitmed punktid.

scroll to top