fbpx
Close

Allegri tõusis Juventuse kõigi aegade paremaks treeneriks

Avatar

Massimiliano Allegri. Foto: AFP/Scanpix

Juventuse pukis olles igal hooajal Serie A tiitli võitnud ning korra ka Meistrite liiga finaali jõudnud Massimiliano Allegri on nüüd klubi ajaloo kõige tulemuslikum peatreener: Serie A-s on ta võitnud keskmiselt 2,41 punkti mänguga, möödudes viimati Chelseast sule sappa saanud Antonio Contest.

Liigahooaega on Juventus hästi alustanud ning kolmest mängust kolm võitu ongi aidanud tõusta Allegril klubi parimaks. Ta võib uhkustada 75,5 % võiduprotsendiga ning keskmiselt on tema käe all Juve löönud liigas 2,05 väravat mängus ja lasknud endale lüüa 0,63.

Kuid sellest hoolimata pole Allegri Euroopa parim. Jah, ta edestab küll Manchester Cityga jalgpallirevolutsiooni tegevat Pep Guardiolat, kellel mängu kohta 2,35 punkti ning keerulises olukorras olev Manchester Unitedi loots Jose Mourinho on kogunud 1,95 punkti mängu kohta.

Tipus ja uhkes üksinduses on Barcelona La Liga võiduni viinud Ernesto Valverde, kes korjanud keskmiselt 2,49 punkti mängu kohta. Tuleb täheldada, et Barcelona peatreener on ametis alles teist hooaega ning tal on seljataga ka vähem mänge. Allegri on Juventuse tüüri juures aga juba 2014. aasta suvest.

scroll to top