Allardyce’i West Bromwich tegi Chelseaga seda, mida teised ei suutnud; Liverpool loputas Arsenali

Everton's English manager Sam Allardyce arrives for the English Premier League football match between Everton and Chelsea at Goodison Park in Liverpool, north west England on December 23, 2017. / AFP PHOTO / PAUL ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

Inglismaa kõrgliiga jätkus laupäeval pärast koondistepausi, mille seas peeti ära ka mitu põnevusmatši. Üllatavaim tulemus sündis aga mängus, kus asjad pidanuks juba alguses selged olema, ent Londoni Chelsea oskas kaotada liigasse püsimajäämise nimel võitlevale West Bromwich Albionile. Võidu noppisid veel Leeds United, tabeliliider Manchester City ja tiitlikaitsja Liverpool.

Thomas Tucheli käe all oli Chelseal vägev seeria käsil, kui 15 järjestikuses mängus polnud meeskond kaotanud. Nüüd sai sakslasest peatreener paraja pettumuse osaliseks. Chelsea jaoks algas küll kõik oodatult, kui 27. minutil viis Christian Pulisic omad juhtima. 29. minutil tegi võõrustajate keskkaitsja Thiago Silva kohtuniku arvates üpris ohtliku vea palli pärast võitlusel ja brasiillane saadeti varakult platsilt punase kaardiga minema. Poolaja lisaminutid olid juba tiksumas ja tundus, et Chelsea suudab puhkepausile minna napis eduseisus, aga West Bromwich arvas teisiti. Väravavahi Sam Johnstone’i pikk pall jõudis õnnega pooleks Matheus Pereirani ning brasiillasest keskväljamees tõstis mänguvahendi üle Chelsea puuriluku Edouard Mendy võrku. Kaks minutit hiljem oli Pereira taas trahvikastis toimetamas ning täpne löök ette nurka andis külalistele eduseisu.

West Bromwichi hea hoog kandus üle ka teise poolaega ning 63. minutil suurendas eduseisu Callum Robinson ja viie minuti möödudes veel Mbaye Diagne. Chelsea pingutas edasi ja töö tulemus kandis 71. minutil ka vilja, kui Timo Werneri eeltööst pani palli postide vahele Mason Mount. Üleminutitel otsustas aga Robinson lüüa ka West Bromwichi viienda tabamuse ning sellega oli Chelsea lõplikult murtud. Magusale võidule vaatamata on West Bromwichil siiski pikk maa veel minna, et uuel hooajal Premier League’is jätkata, sest hetkel ollakse väljakukkumistsoonis ja sealt pääsemiseks tuleks tasa teha seitsmepunktiline vahe Newcastle Unitediga, kellel on seejuures ka üks mäng varuks. Chelseal pole samuti midagi lihtsat ees ootamas, sest kuigi neljandal kohal parasjagu paiknetakse, siis tagant on tulemas Liverpool, West Ham United ja Tottenham Hotspur, kes kõik mahuvad vaid kolme punkti sisse.

Manchester City sõitis külla Leicester Cityle ja eeldatav põnevusmäng avapoolajal väravaid ei pakkunud. 58. minutil avas City eest skoori Benjamin Mendy ja Gabriel Jesusi 74. minuti tabamus jäi kohtumise viimaseks. Liverpool oli võõrsil vastamisi Londoni Arsenaliga ja sealgi jäid esimesel poolajal väravad löömata. Teise kolmveerandtunni sees tegi aga Diogo Jota kahel korral skoori ja Mohamed Salah lisas ühe tabamuse, mis andis Liverpoolile kindla 3:0 võidu.

Chelsea – West Bromwich Albion 2:5

Leeds United – Sheffield United 2:1

Leicester City – Manchester City 0:2

Arsenal – Liverpool 0:3