fbpx
Close

Scholes: karikaid tuleb võita, aga Solskjaer vääriks uut lepingut

Avatar

Ole Gunnar Solskjaer. Foto: AFP/Scanpix

Manchester Unitedi endine legendaarne mängumees Paul Scholes leiab, et klubi peatreener Ole Gunnar Solskjaer peaks ametis jätkama ning saama võimaluse uuele lepingule. Samas on aga inglase sõnul viimane aeg hakata tiitleid võitma.

48-aastase norralase juhendamisel, kes ise Unitedit mängijana 1996-2007 esindas, on treenerina seal 137 pidanud. Nendest 77 korral on võistkond saanud võidu, 31 korral on tehtud viik ja 30 korral saadud kaotus. Praegune leping on tal Unitediga lõppemas 2022. aasta juunis ning endine meeskonnakaaslane Scholes usub, et tuleks uus kokkulepe saavutada.

“Arvan, et ta tõenäoliselt vääriks seda (lepingut). Peatreeneri käe all on varasemalt tehtud edusamme. Meeskond näib mu arvates palju parem välja, on palju põnevam. Nende esituses saab näha väravaid, mida sa alati Unitedilt eeldadki. Ainus probleem on midagi võita. See on väike murekoht. Inglismaa karika veerandfinaalis Leicester Cityle kaotamine polnud hea. Eriti fännide jaoks – Euroopa liiga matš oli Milanos raske (avakohtumine Manchesteris lõppes AC Milaniga 1:1, kuid võõrsil aitas Paul Pogba omad napi võiduni ja sellest paarist ühtlasi ka edasi – toim.). Arvasin, et mängijad näevad veidi tülpinud välja, eriti Bruno Fernandes. Ilmselt ta vajas Leicesteri vastu puhkust, aga teisalt ma ei arva, et United oleks seisus, et anda suurtes mängudes inimestele puhkust. Mu arvates on neil 12 või 13 mängijat, kes on piisavalt head, et minna ja võita palju mänge. Kas meeskonnas on sel juhul piisavalt sügavust, kui jätad need tuntud nimed välja?” arutles Scholes Webby & O’Neill YouTube’i kanali vahendusel.

Ainus karikas, mille United käimasolevast hooajast saab veel võita, on Euroopa liiga tiitel, mille nad said omale viimati 2017. aastal, kui peatreeneriks oli veel Jose Mourinho. Veerandfinaali esimeses kohtumises minnakse vastamisi Getafega, mis leiab aset juba 8. aprillil. Premier League’is loodetakse teine koht säilitada, jäädes linnarivaal Manchester Cityst hetkel 14 punktiga maha. Unitedit on veel üheksa vooru ees ootamas ja teoreetiliselt on City püüdmine ka võimalik, aga selgelt vajaks see suurt eneseületust ja samal ajal heas hoos oleva konkurendi mitmeid libastumisi.

scroll to top