Allardyce’i plaan töötas ja umbkaitsega West Bromwich röövis Liverpoolilt punkte, Tottenham jälle võiduta

Everton's English manager Sam Allardyce arrives for the English Premier League football match between Everton and Chelsea at Goodison Park in Liverpool, north west England on December 23, 2017. / AFP PHOTO / PAUL ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. /

Inglismaa kõrgliiga 15. vooru pühapäevastes mängudes oli ainsana võidukas Leeds United. Viigiga pidi üllatuslikult leppima valitsev meister Liverpool ja ka Tottenham Hotspur.

Liiga liider Liverpool oli kahes viimases voorus võidukas olnud, kui koguni 7:0 alistati Crystal Palace ja magus 2:1 võit saadi kirja Tottenham Hotspuri vastu. Nüüd oli vastaseks West Bromwich Albion, kes hiljuti peatreener Slaven Bilici teenetest loobus ja tõi asemele Sam Allardyce’i. Viimane on tuntud oma vägagi kinnise mänguplaani poolest ja eelmises voorus see meeskonnale tulu ei toonudki, kui Aston Villalt saadi 0:3 lüüa.

12. minutil läks Liverpool aga juhtima, mil Joel Matip andis täpse söödu Sadio Mane’le ning pall oli kindlalt postide vahel. West Bromwich pidas võõrustajate survele vastu ja puhkepausile siirduti minimaalses kaotusseisus. 37 minutit oli Liverpool veel võidus kinni, aga seejärel tegi kaitsemängija Semi Ajayi trahvikastis täpse pealöögi, mille tulemusena maandus pall postipõrkest võrgus. See jäigi kohtumise viimaseks tabamuseks ja punktid läksid jagamisele vaatamata sellele, et Liverpool tegi lõpuks 17 pealelööki West Bromwichi viie vastu.

Tottenhamil oli enne võõrsilmängu Wolverhampton Wanderersiga kaks kaotust all – 0:2 Leicester Citylt ja 1:2 Liverpoolilt. Nüüd viis Tanguy Ndombele meeskonna juba esimesel minutil juhtima, aga sellest ei piisanud. 86. minutil viigistas Romain Saiss skoori ning pikalt võidus kinni olnud Tottenham pidi ikkagi ainult punktiga piirduma.

Leeds United oli Patrick Bamfordi viienda minuti penaltist parem Burnleyst. Brighton & Hove Albion läks võõrsil West Ham Unitedi vastu kahel korral vastavalt Neal Maupay ja Lewis Dunki väravatest juhtima, kuid kodumeeskonnale aitasid viigipunkti tuua Benjamin Johnson ning Tomaš Soucek.