Arsenal võttis uskumatul hetkel ja viimaks võidu, Manchester United andis kahel korral eduseisu käest

Alexandre Lacazette. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti laupäeval ära kuus 15. vooru mängu. Pika võitudeta seeria lõpetas Londoni Arsenal ning kolm punkti said kirja ka Aston Villa, Everton ja Manchester City. Manchester United oli kahel korral võidus kinni, kuid leppis lõpuks viigiga.

Arsenali viimane võit Premier League’is jäi 1. novembrisse, kui alistati 1:0 Manchester United. Nüüd võõrustati koduplatsil linnarivaali Chelsea’t, kes oli ka selge favoriit, aga tulemuse osas läks teisiti. 34. minutil teeniti penalti, mille Alexandre Lacazette edukalt realiseeris ja poolaja lõpetuseks suurendas Granit Xhaka karistuslöögist eduseisu. 56. minutil oli täpne veel Bukayo Saka ja tundus, et sellega on kohtumine otsustatud. Chelsea’ poolelt vähendas 85. minutil Tammy Abraham siiski kaotusseisu ja esimesel lisaminutil oli suurepärane variant tuua hulganisti põnevust tagasi, kui kasutada oli penalti. Jorginho löögi aga Bernd Leno püüdis ning vaatamata viiele antud lisaminutile polnud Chelsea enam suuteline vahet vähendama.

Manchester United oli võõral väljakul vastamisi Leicester Cityga. Juba matši teisel minutil oli Marcus Rashfordil sajaprotsendiline võimalus külalised juhtima viia, aga värava eest tehtud pealöök polnud täpne. Inglasest ründemees heastas 23. minutil oma eksimuse Bruno Fernandesi õnnega pooleks kohale jõudnud söödust, ent Harvey Barnesi tugevast kauglöögist viigistas Leicester poolajaks seisu. 79. minutil pani Fernandes ise palli võrku, kuid United sai vaid kuus minutit eduseisu nautida, misjärel suunas Jamie Vardy mänguvahendi Axel Tuanzebe kaudu postide vahele ja see jäi ühtlasi kohtumise viimaseks tabamuseks.

Eelmises voorus Liverpoolilt 0:7 kaotuse saanud Crystal Palace jätkas nüüdki sama masendavalt, kui ei suudetud kogu teise poolaja vähemuses tegutsenud Aston Villa vastu punkte võtta ja lepiti lõpuks hoopis 0:3 kaotusega. Gylfi Sigurdssoni 80. minuti värav tõi võidu Evertonile Sheffield Unitedi üle, Manchester City sai Raheem Sterlingu ja Ferran Torrese abiga jagu Newcastle Unitedist.