fbpx
Close

Ajaxi poolkaitsja hullutab Barcelonat

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Amsterdami Ajaxi poolkaitsja, Hollandi koondislane Frenkie de Jong on Barcelona jaoks “pean ostma, muidu suren” mängija. Väga talendikaks peetavat 21-aastast hindavad ülikõrgelt kogu Barcelona juhtkond, ent tema vastu tuntakse huvi ka Tottenhamist ja Real Madridist. Näib, et noore Frenkie tulevik on juba ära määratud, vahendab sport-english.com.

Ajaxi spordidirektor Marc Overmars välistas jaanuarikuise võimaluse üleminekuks, keelates oma klubi mängijate müümise talvise üleminekuakna jooksul, sest Hollandi au ja uhkusel on tõsine plaan pääseda kevadel toimuvatesse Meistrite liiga kaheksandikfinaalidesse. Sel suvel jäi De Jong Ajaxisse, sest Barcelona pakkus ta eest 30, Spurs 50, kuid Ajax tahtis 75 miljonit. “Barcelona ei väärtustanud meie mängijat piisavalt,” nentis Overmars.

Barcelona endine spordidirektor Robert Fernandez hindab De Jongi väga kõrgelt, nimetades temast ilmajäämist kui veaks, mis ei tohi kunagi juhtuda. “Barca võib endale igasuguseid eksimusi ja möödapanekuid lubada, kuid De Jongi toomine peab juhtuma. Pole võimalik, et ta soetamine ei saaks teoks,” oli ta surmkindel. Fernandez näeb hollandlases täpselt seda, keda klubi vajab – tema tehnika, mänguline arusaam, filosoofia ning mängustiil on pesueht barcelonalik.

Kamaluga kiitust teenis ta ka Hollandi koondise peatreenerilt, endiselt Barcelona kaitsjalt Ronald Koemanilt, kelle käe all De Jong äsja koondisedebüüdi tegi. “Ta mängib nagu veteran, kelles on meeletult kvaliteeti. Frenkie on suurepärane talent,” kiitis hollandlane hoolealust.

scroll to top