fbpx
Close

38 aastat Euroopa vutita: Manchester City andis hooaja komeetklubile väärika võimaluse

Avatar

Wolvesi loots Nuno Espirito Santo. Foto: Reuters/Scanpix

Kuna FA karikafinaal Manchester City ja Watfordi vahel oli peamiselt ühesuunaline liiklus Javi Gracia hoolealuste värava suunas, siis 6:0 triumf tähendas mitte ainult ajaloolist kolmikvõitu, vaid ka 38 aasta pikkuse ootuse lõppemist. FA karikavõit andnuks pääsu Euroopa liiga turniirile, kuid City tiitlivõit tähendas, et au sai endale esimene sellest europiletist ilma jäänud tiim.

Nimelt sai liigas seitsmendana lõpetanud ja võimsa tagasitulekuhooaja Premier League’is püsti pannud Wolverhampton koha Euroopa liiga võistlussarjas. 38 aastat tagasi viimati Euroopa klubivutti mänginud tiim on kindlasti gramm kangem meeskond kui Burnley, Everton või West Ham, kes Meistrite liiga väikevenna trofee eest minimaalselt pingutasid ja oma mainele kahju tegid.

Portugali võim eesotsas juhendaja Nuno Espirito Santo ning keskväljavõluri Ruben Nevesi ja kiipri Rui Patricioga napsasid esikuuikult viisaka arvu punkte, tekitasid peavalu kõikidele suurklubidele ning jätsid oma mängustiiliga väga hea ning julge ja aruka mulje.

Wolves on tiim, kes võib Euroopa liigas hea tahte ning õnne korral ka grupifaasist edasi jõuda. Tegemist on klubiga, kelle eesmärgiks on järgneval hooajal jõuda liigas esimese kuue sekka.

scroll to top