fbpx
Close

29-aastane Juventuse ääreründaja: mõtlesin karjääri lõpetada

Avatar

Juventus' starting eleven pose for a group picture during the Supercoppa Italiana final football match between Juventus and Lazio at the King Saud University Stadium in the Saudi capital Riyadh on December 22, 2019. (Photo by Fayez Nureldine / AFP)

Teist hooaega Torino Juventust esindav brasiillasest ääreründaja Douglas Costa tunnistas, et rohkete vigastuste pärast on ta kaalunud oma mängijakarjääri lõpetamist.

Gremio klubist tippjalgpallini jõudnud Costa mängis end Euroopas pildile Ukraina lipulaevas Donetski Šahtaris, kus ta pallis aastatel 2010-2015. Seejärel palkas mehe Müncheni Bayern 30 miljoni euro eest, kus jõudis olla kaks hooaega. Oma kolmandal Bayerniga seotud lepinguaastal laenati ta Torino Juventusesse välja ning Itaalia valitsev meister ostis Costa veidi üle 40 miljoni euro eest ka välja. Kui 2017/18 hooajal sai Costa Juventuse eest kirja 31 Serie A kohtumist, siis viimase kahega on tema nimel neid täpselt sama arv. 29-aastane mängumees on vigastustega tihti olnud hädas ja mõelnud isegi läbi stsenaariumi, milles Juventus jäänukski viimaseks klubiks tema karjääris.

“On aegu, kui mõtlen: “Kas ma saan endiselt mängida?” Teen seda seepärast, et lähen väljakule ja siis saan jälle vigastada. Kui vaatan hiljem telerist mängu, siis tuleb mulle meelde, et see on mu kirg ja saan endiselt kõrgel tasemel mängida. See hoiabki mind elus. Tean, et jalgpall tuleb minuni kergelt. Siin pole midagi pistmist rahas või kuulsaks olemises. Iva on selles, et teha seda, mida naudid ja oled selle tegemisel õnnelik. See on mu eesmärk. [Klubikaaslase] Alex Sandro’ga naljatan, et olen rohkem uuringutel käinud kui mänginud,” rääkis Costa The Players’ Tribune’i vahendusel antud intervjuus.

“Inimesed räägivad, et Douglasel on potentsiaali olla maailma üks parimatest mängijatest, aga vigastused hoiavad teda tagasi. See tüütab mind. Mul on potentsiaali olla tippmängija, aga teatud põhjustel, mida ma ei saa kontrollida, ei saa ka ma maailma parim olla. Igal korral, kui vigastada saan, siis küsin endalt: “Mida ma valesti tegin?” Mõtlen, miks ma järjepidevalt ei saa mängida. See on midagi, mis teeb mulle haiget. Seetõttu palusin abi. Ma ei tea, kas olete midagi kuulnud mentaalse poolega tegelevast treenerist. Nad pole psühholoogid, aga nad näitavad sulle, kuidas lapsepõlve faktid võivad sind mõjutada.”

scroll to top