fbpx
Close

11 fakti, mida sa Islandi tiimist ja mängijatest ilmselt ei teadnud

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Island tegi oma MM-debüüdil võimsa alguse, kui kahekordse võitja ja viimase suurturniiri finalisti Argentina vastu võideldi välja viigipunkt, tõrjuti Lionel Messi penalti ja tekitati argentiinlaste seas poleemikat. Kes on Islandi koondislased vabal ajal, kui väike on ikkagi Island ja kuskohast pärineb ikooniliseks saanud sõjahüüd?

 1. Islandi koondise peatreener Heimir Hallgrimsson on tegelikkuses hambaarst ja elab ühel Islandile kuuluval saarel. Selleks, et käia pealinnas Reykjavikis, peab ta kasutama kas lennukit või paati. Ta loobus hambaarstitööst pärast 2016. aasta EM-i, et koondisele täielikult keskenduda.
 2. Ragnar Sigurdssoni Instagrami kontoks oli  “Rassgatid”, mis tähendab islandi keeles per*eauku. Nüüd on ta selle muutnud Sykursoniks, mis tõlkes tähendab suhkrupoega.
 3. Johann Gudmundsson oli varasemalt üks parimaid Counter-Strikei mängijaid kogu riigis. Ta mängib ühes bändis ka kitarri.
 4. Gylfi Sigurdssoni järgi nimetati mängija lemmikus jäätisekohvikus üks jäätis.
 5. Aron Gunnarssoni seljal ilutseb võimas Islandi lipu tätoveering.
 6. 32-aastane puurivaht Hannes Halldorsson, kes tõrjus Messi penalti, on tegelikkuses filmimees ja lõi kaasa 2012. aasta Eurovisioonil Islandi promovideo loomises. Mitmed Islandi filmistuudiod on talle vutikarjääri lõppedes lubanud väärikat töökohta.
 7. Alfred Finnboganson räägib ladusalt kuute keelt: itaalia, hispaania, inglise, hollandi, rootsi ja islandi keelt.
 8. Karmide talvede tõttu on Islandi vutiliit ehitanud 30 jalgpallihalli, kus treenitakse aastaringselt. Islandil on registreeritud 21 000 jalgpallurit – riigis, kus elab 348 000 inimest.
 9. 2016. aastal näitas Islandil  99,8 % töötavatest televiisoritest Island-Prantsusmaa mängu.
 10. 0,0032 % Islandi elanikkonnast on igas koondisemängus väljakul.
 11. Islandi ülivõimas hüüe pole tegelikult iidne viikingite sõjahüüd, vaid pärineb hoopiski Šotimaalt. 2014. aastal kohtus Islandi klubi Stjarnan Euroopa liiga eelringis Motherwelliga ning Šotimaal toimunud matšil kuulsid Stjarnani poolehoidjad kodufännide “kõueplaksu” ja olid sellest lummatud. Nad võtsid selle üle ja hakkasid seda koondiste mängudel kasutama.
scroll to top