fbpx
Close

Xhaka: minu supervorm on Emery kätetöö

Avatar

Granit Xhaka. Foto: Reuters/Scanpix

Arsenali peatreener Unai Emery sai enda poolkaitsjalt Granit Xhakalt kiidusõnu, kus šveitslane täheldas, et tema suurepärane vorm on just peatreeneri kätetöö. 2016. aastal Mönchengladbachi Borussiast 45 miljoni euro eest Arsenaliga liitunud Xhaka ei saanud end Premier League’is kuidagi käima, tehes mitmeid ohtlikke vigu, saades punaseid kaarte ning jättes ebakindla mulje. Sel hooajal on asjalood teisiti.

Koos Lucas Torreiraga keskvälja domineeriv Xhaka andis mõista, et tänavune on ta parim hooaeg Arsenali ridades. “Pole kahtlustki, et olen teinud sammu edasi. Ma pole end Arsenalis nii hästi tundnudki ning suurt rolli mängib selles uus peatreener,” rääkis poolkaitsja Aargauer Zeitungile.

Ta võrdles Emeryt enda endise lootsi, praeguse Dortmundi Borussia treeneri Lucien Favrega. “Nagu Favregi, suudab Emery meid väga kaugele utsitada ja teha kõik detailid üdini selgeks, kuni kõik aru saavad. Ta võib seda kasvõi kümme korda järjest teha. Unai valmistab meid kõiki täpselt ette ning meil on plaan, kuidas mida teha. Teame, kuidas liikuda ja millal liikuda,” kiitis šveitslane hispaanlast.

2023. aastani Arsenaliga seotud Xhaka kirjeldas, kuidas uus treener temaga ühendust võttis. “Pärast MM-i oli meil esimene kontakt. Kui treeningutele naasesin, ütles ta mulle esimese asjana, et olen tema üks viiest kaptenist. Mängin TOP10 klubis ning selline lause treenerilt tegi mind uhkeks ja süstis enesekindlust.”

scroll to top