fbpx
Close

Van Persie kritiseeris endise koduklubi hambutut mänguplaani

Avatar

Robin van Persie. Foto: REUTERS/Scanpix

Endine Londoni Arsenali ja Manchester Unitedi hollandlasest ründeässa Robin van Persie arvates jooksis Arsenal eilses 1:1 viigimängus Unitedi vastu taktikalise poole pealt selgelt lati alt läbi.

Nüüdseks juba karjääri lõpetanud ja oma viimastel hooaegadel veel Istanbuli Fenerbahcet ning Rotterdami Feyenoordi esindanud Van Persie sõnul ei suutnud Unai Emery ja Arsenal kasutada ära Unitedi haavatavust. Tema arvates oli teada, et Punased Kuradid on hetkel raskustes, aga seevastu Kahurid ei läinud mängule kuigi positiivse suhtumisega. Eriti häiris teda intensiivsuse puudumine kummalgi pool väljakut, mis peegeldab ühtlasi ka seda, et Arsenal jäi kaotusseisu, kuigi videokohtuniku abiga suudeti viigipunkt kokkuvõttes päästa.

“Kuigi tegemist oli võõrsilmänguga, siis pole vahet: see on suur mäng. Lenda neile lihtsalt peale ja püüa pall võita. Mängi nende poolel ja positiivse emotsiooniga. Sooviksin paremat mänguplaani näha. See on nagu mängu esimesed 25 minutit, kus oli näha, et langeti sügavale alla. Kui treeneri ja mängijatena teen sellise valiku, siis on see normaalne, aga sel juhul vajad ees ka kiireid jalgu. Sul peab selliseid vähemalt kaks olema valmis hetkel, kui pall võidetakse. Pole ka loovaid keskväljamehi, Mesut Özili ega Dani Ceballost. Mitte kedagi, kes palli saaks ja suudaks mängu kontrollida Arsenali poolt vaadatuna,” rääkis 36-aastane Van Persie Optus Sportsi vahendusel.

scroll to top