Unitedi hooaeg algas paraja krahhiga; Everton hullas, Arsenal piinles võidu saamisega

Wilfried Zaha. Foto: Reuters/Scanpix

Premier League’i teise vooru laupäeval toimunud mängudes pidi ootamatult kaotuse vastu võtma Manchester United. Kindla võidu teenis Everton ja kolm punkti said tabelisse juurde ka Londoni Arsenal ning Leeds United.

Suurepärast minekut eelmise hooaja lõpus näidanud United oli laupäevases kodumängus Crystal Palace’i vastu selge favoriit, aga seitsmendal minutil oli külalistel juba pall võrgus – Jeffrey Schluppi ei suutnud vasakul äärel tsenderdust andmast takistada Victor Lindelöf, mänguvahend jõudis Andros Townsendini ja ka Luke Shaw ebaõnnestus oma kaitsetöös. 72. minutiks polnud United endiselt viigiväravat kätte saanud ning hoopis Palace’il oli võimalus teine lüüa, kuid penaltil eksis Jordan Ayew. Kaks minutit hiljem Unitedi endine mängumees Wilfried Zaha sai siiski penaltist tabamuse kirja, aga võõrustajate uus täiendus Donny van de Beek vähendas viimaseks kümneks minutiks kaotusseisu minimaalseks. Lootused kohtumine enda kasuks pöörata purunesid viie minuti möödudes, mil Zahal lubati oma trahvikasti murda ja tugev löök maandus taas David de Gea selja taga.

Hooaja teise võidu sai kätte Everton, kui koduplatsil alistati kindlalt liiga uustulnuk West Bromwich Albion. Kümnendal minutil avasid külalised Grady Diangana abiga küll skoori, aga 31. minutil aitas Dominic Calver-Lewin omadel viigistada ja Madridi Realis hiljuti üle tulnud James Rodriguez viis Evertoni juhtima. Lisaminutitel võttis külaliste äärekaitsja Kieran Gibbs äärmiselt rumala punase kaardi vastasmängija tõukamise eest ning teisel poolajal pidi meeskond hakkama saama ka ilma peatreeneri Slaven Bilici juhendamiseta väljaku äärest, sest kohtunikuga vaidlemise käigus teenis temagi punase kaardi. Kuigi Matheus Pereira lõi 47. minutil West Bromwichi viigivärava ära, vastas Everton kolmega, ning kübaratriki vormistas seejuures Calvert-Lewin.

Londoni klubide vahelises mängus oli Arsenalil tükk tegu West Ham Unitediga. Pierre-Emerick Aubameyangi ja Alexandre Lacazette’i koostöö tulemusena avas Arsenal 25. minutil skoori, aga Ryan Fredericksi täpne tsenderdus värava ette Michail Antoniole päädis poolaja lõpus samuti täpse tabamusega. Antoniol oli võimalus ka 2:1 eduseis haarata, aga peaga tehtud löögi järgselt lendas pall latti. Lõpuks oli ikkagi Arsenal see, kes sai päeva edukaks lugeda – Dani Ceballos leidis karistusalas olles täpse sööduga üles Edward Nketiah ja loetud minutite eest vahetusest sekkunud inglasest noor ründaja vormistas lõppskoori.

Pühapäeval toimub Premier League’is samuti neli mängu, kui vastamisi on Southampton – Tottenham Hotspur, Newcastle United – Brighton & Hove Albion, Chelsea – Liverpool ja Leicester City – Burnley.