fbpx
Close

Unitedi endine keskkaitsja klubi praegusest käekäigust: mul on piinlik

Avatar

Ole Gunnar Solskjaer. Foto: AFP/Scanpix

2002-2014 Manchester Unitedis pallinud keskkaitsja Rio Ferdinand andis oma endisele koduklubile laastava hinnangu pärast kolmapäevast 0:2 allajäämist Burnleyle.

“Räägitakse, et 600 miljonit naelsterlingut on kulutatud, aga mille peale selles võistkonnas? Ma ei näe seda. Ma ei näe seda raha. Mida on toodud? Seal pole midagi, mis veenaks mind, et see on tuleviku alus,” kritiseeris Ferdinand.

“Istun siin ja kui aus olla, siis mul on piinlik. Piinlik on siin olla. Mitte ainult meeskonna esituse pärast, aga ma ei suuda näha, mis järgmisena tuleb. Ma lihtsalt ei näe teekonda. Ma ei näe, et seinale oleks sihtmärk seatud, mis ütleb, et jõuame sinna. Jätame tänase (eilse – toim.) tulemuse kõrvale. Ma räägin värbamisest ja tegelikust võistkonna ehitamisest. Vundament, mis on selle meeskonna jaoks laotud, peab nüüd veelgi arenema ja ühel hetkel, mitte kohe, vaid küllap tuleb mõned aastad oodata, ehitada meeskond valmis. Aga raha on tahes tahtmata viimase seitsme aasta jooksul kulutatud. Mida on ette näidata? Ma ei näe, mis seal on. Seda ei saa millegagi õigustada.”

“Koolides ja riigis on noori lapsi, kes ei hakka Manchester Unitedi särke kandma. Neil pole huvi siia tulla ja Unitedit toetada selle põhjal, mida on näha. Seda lihtsalt ei juhtu. Fännid kõnnivad pärast 84. minutit minema, see on häbistav. Inimesed juhtkonnas peavad seda nägema ja tegema muudatusi, panema paika sellise plaani, et inimesed näeksid, kuhu liigume. Olen jalgpallifänn. Armastan seda klubi ja tahan, et sellel läheks hästi. Pärast eelmisel aastal PSG võitmist on teekond olnud konarlik. Tegemist pole vaid ühe valdkonnaga. Kõik tuleb kokku viia ja see vajab kedagi, kes tuleks visiooniga seda ellu viima.”

“Kui mõningaid Unitedist läbi käinud mängijaid vaadata, siis tekib küsimus, kas nad olid üldse kunagi Unitedi mängijad? Kes selliseid mängijaid ostab? Peatreener, kes neid tahab või klubi? 600 miljonit naelsterlingut on selle võistkonna peale kulutatud ja parimad mängijad tänavusel hooajal on olnud kodused talendid. See räägib nii mõndagi värbamisest ja näitab kui vilets on see olnud. Vaadake Liverpooli. Nad ostavad parimaid mängijaid, kes nende süsteemi sobituvad. See pole lühiajaline korrektuuride tegemine. Siin on aga asi täiesti vastupidine,” lõpetas 41-aastane inglane.

scroll to top