fbpx
Close

Ühe ajastu lõpp: Cech riputab hooaja lõpus kindad varna

Avatar

Petr Cech (keskel). Foto: AFP/Scanpix

36-aastane tšehh Petr Cech kinnitas, et lõpetab jalgpallikarjääri. Chelseaga neljakordseks Premier League’i meistriks kroonitud kiiper andis Twitteri teel mõista, et üks ümmargune number on täis tiksunud ning on õige aeg langetada säärane otsus.

“See on mu 20. profihooaeg ning 20 aastat tagasi sõlmisin oma esimese profilepingu. Mul on tunne, et praegu on õige aeg teatada, et lõpetan selle hooaja lõpus enda karjääri,” seisis mängumehe Twitteris.

“Olles 15 aastat pallinud Premier League’is ning võitnud kõik, mis võimalik, tunnen ma et olen saavutanud kõik, mida tahtsin. Jätkan Arsenalis töö rügamist hooaja lõpuni ja loodan, et võidan veel ühe tiitli. Seejärel vaatan, mis elu mind platsiväliselt ees ootab,” ütles sel hooajal Arsenali esinumbri kohast ilma jäänud mängumees.

End Premier League’i parimate kiiprite hulka mänginud Cech hoiab enda nimel nullimängude rekordit – neid on Premier League’is lausa 202. Neli korda on teda valitud parimaks väravavahiks ja alates 2004. aastast on ta Inglismaal võitnud 14 tiitlit. 2011-12 hooajal võitis ta Meistrite liiga, hooaeg hiljem Euroopa liiga tiitli.

scroll to top