TRAAGIKA Madridis: viimase minuti penalti, Buffoni punane kaart, solvunud Allegri ja poolfinaali jõudnud Real!

Hullumeelne kohtumine oli Madridis, kus Santiago Bernabeul läks Meistrite liiga veerandfinaali korduskohtumises hirmsaks mölluks: Juventus oli viimaste sekunditeni kinni lisaajas, kuni Real Madridi viimane rünnak tõi neile päästva penalti, mille Cristiano Ronaldo ka realiseeris ning tiimi poolfinaali viis.

Juventus läks Madridis väljakule 0:3 kaotusseisus ning juba alguses suudeti üks tagasi lüüa, kui Mario Mandžukic kerkis kõige kõrgemale ja lõi palli Keylor Navase seljataha. Real hakkas vaikselt survet tõstma ning korduvalt oli kodutiimi värav ka õhus, kuid vanameister, 40-aastane Gianluigi Buffon oli ülesannete kõrgusel.

Siis sai pea identses olukorras Mandžukic uuesti peaga löögile ning jälle värav – seis 2:0 ja Juventust lahutas lisaajast vaid üks värav. Poolajapausilt tulles tegi Madridi loots Zinedine Zidane kaks vahetust, tuues sisse kiired ääred Marco Asensio ja Lucas Vazquezi, et survet veelgi enam peal hoida.

Hoopis Juventus oli see, kes skooris, kui Navas püüdis tsenderduse veidi ebavlevalt ning lahtist palli ründas Juve poolkaitsja Blaise Matuidi, kes lõpuks selle ka väravasse koksas. Viimased kümme minutit oli luurav ja ootav, sest Real teadis, et kui Juventus skoorib veel korra, peavad nemad juba kaks tabamust kirja saama, et poolfinaali edeneda.

93. minutil aga juhtus midagi enneolematut: pikk sööt Ronaldole, kes suunas palli peaga Vazquezile, kelle löögiüritust blokkis Juventuse keskkaitsja Medhi Benatia, kuid vea hinnaga: kohtunik määras penalti Real Madridile! See ajas aga marru Buffoni, kes ilmselt kostitas vilemeest krõbedate sõnadega ja teenis punase kaardi. Ronaldo aga penaltipunktil oli kindlus ise ja Real jõudis järjekordselt poolfinaali!

Juve peatreener Massimiliano Allegri läks pärast penaltiintsidenti sõnelema Reali kapteni Sergio Ramosega, kes pidi kaartide tõttu mängu pingilt vaatama. Ilmselt süüdistas itaallane Ramost millegi agiteerimises ning oli vilebrigaadi otsuse peale solvunud.