Tottenham sai ebaõiglaselt kriitikat? Sheffield purustas ka Chelsea. Liverpool jäi võiduta!

December 29, 2019, Manchester, United Kingdom: Oliver Norwood of Sheffield Utd and David McGoldrick of Sheffield Utd during the Premier League match at the Etihad Stadium, Manchester. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: Simon Bellis/Sportimage(Credit Image: © Simon Bellis/CSM via ZUMA Wire)

Inglismaa kõrgliiga 35. vooru laupäeval toimunud mängud pakkusid mitu üllatustulemust. Londoni Chelsea jäi kindlalt alla Sheffield Unitedile ja Liverpool ei suutnud koduväljakul üle mängida Burnley’d. Kindla võidu said kätte West Ham United ja Manchester City ning Watford oli napilt parem Newcastle Unitedist.

Sheffield on liiga uustulnukana sellel hooajal suurepärast minekut näidanud ja kui hiljuti sai Tottenham Hotspur rohkesti kriitikat neile 1:3 kaotades, siis nüüd astus sama reha otsa ka linnarivaal Chelsea. 18. minutil avasid võõrustajad skoori, kui Chelsea väravavaht Kepa Arrizabalaga oli hea tõrje teinud, ent pall jäi ohtlikult värava ette ning esimesena oli sellel jaol iirlasest ründemees David McGoldrick. Veerandtunni möödudes leidis Enda Stevens tsenderdusega üles Oliver McBurnie ja lihtsa pealöögi tulemusena oli mänguvahend taas postide vahel. Chelsea lootused vahet vähendada ei täitunud ning hoopis 77. minutil sai Sheffield kiirrünnakust tulles 3:0 ära löödud, kui Antonio Rüdiger ei suutnud karistusalast palli ära klaarida ja paarilt meetrilt lõi McGoldrick veelkord värava.

Inglismaa meister Liverpool pole pärast tiitli kindlustamist kuigi märkimisväärset mängupilti näidata suutnud ja nüüd jäi Burnley vastu võit võtmata. 34. minutil skoor küll avati, mil Fabinho andis täpse palli Andrew Robertsoni suunas ja äärekaitsja viis kodumeeskonna ette. Kohtumise viimane tabamus kuulus aga külalistele – 69. minutil oli kasutada karistuslöök, mille James Tarkowski suunas edasi Jay Rodriguezele ja inglasest ründaja tugev löök jäi Alisson Beckerile püüdmatuks.

West Ham United alistas Michail Antonio nelja värava toel 4:0 Norwich City, millega sai selgeks, et viimased kukuvad kõrgliigast välja. Manchester City poolelt lõi Raheem Sterling kolm väravat ning Bernardo Silva ja Gabriel Jesus lisasid kumbki ühe tabamuse, mis andis neile Brighton & Hove Albioni vastu suure 5:0 võidu.