Tottenham ja PSG tegid vägeva tagasituleku, Manchester City libastus teist mängu järjest

Dele Alli ja Jose Mourinho. Foto: AP/Scanpix

Meistrite liiga viienda vooru teisipäevastes mängudes sai Inglismaa klubidest võidu kirja Tottenham Hotspur, aga Manchester City pidi leppima viigiga. Euroopa suurklubide vahelistes mängudes alistas Torino Juventus Paulo Dybala kavalast karistuslöögist Madridi Atletico ning alagrupist tagati edasipääs 16 parima hulka. Madridi Real ja Paris Saint-Germain jagasid omavahel punktid ära.

Kui Jose Mourinho juhendamisel tegi Tottenham Hotspur laupäeval Premier League’is tubli esituse ja West Ham United alistati 3:2, siis Piraeuse Olympiakose vastu Meistrite liigas paistsid asjalood teistsugused olevat. Youseff El Arabi ja Ruben Semedo väravatest läks Olympiakos 19. minutiks 2:0 juhtima, kuid poolaja lõpus lõi Dele Alli ühe värava tagasi. 50. minutil jõudis Tottenham siiski ka viigini Harry Kane’i tabamusest ning 73. minutil oli täpne Serge Aurier. Kaheväravalisest kaotusseisust välja tulnud ja 3:2 juhtima asunud Tottenham sellega ei piirdunud ning Kane vormistas peagi lõppseisuks 4:2. Samal ajal ei jätnud Müncheni Bayern võõrsil Belgradi Crvena Zvezdale mingit võimalust ja saadi 6:0 võit. Nii Bayern kui ka Tottenham liikusid alagrupist edasi.

Teine võistlustules olnud Inglismaa klubi Manchester City läks Ilkay Gündogani abiga 56. minutiks juhtima, aga 69. minutil lõi Donetski Šahtari eest viigivärava Iisraeli ründemängija Manor Solomon, mis jäi ühtlasi matši viimaseks tabamuseks. City ei suutnud seega teist mängu järjest võitu võtta, sest viimati tehti ka Atalantaga 1:1 viik, aga alagrupist on siiski juba edasi pääsetud.

Madridi Reali ja Paris Saint-Germaini vahelises mängus midagi peale alagrupi esikoha enam kaalul polnud, sest Istanbuli Galatasaray ja Club Brugge olid varasemalt viigi teinud. Real läks kohtumist Karim Benzema kahe tabamuse toel 79. minutiks 2:0 juhtima, kuid lõppsõna jäi PSG-le. Kylian Mbappe vastas 81. minutil ja loetud hetked hiljem oli täpne Pablo Sarabia, kelle abiga teenis Prantsusmaa suurklubi viigipunkti ja sellega tagati üks voor enne alagrupiturniiri lõppu lisaks edasipääsule esikoht.

Istanbuli Galatasaray – Club Brugge 1:1

Moskva Lokomotiv – Leverkuseni Bayer 0:2

Atalanta – Zagrebi Dinamo 2:0

Belgradi Crvena Zvezda – Müncheni Bayern 0:6

Torino Juventus – Madridi Atletico 1:0

Manchester City – Donetski Šahtar 1:1

Madridi Real – Paris Saint-Germain 2:2

Tottenham Hotspur – Piraeuse Olympiakos 4:2