fbpx
Close

Unitedi endine kapten Valencia: valus on vaadata, kuidas meeskond hetkel mängib

Avatar

Antonio Valencia (keskel). Foto: AFP/Scanpix

Kümme aastat Manchester Unitedit esindanud ja tänavu suvel klubist lahkunud Ecuadori koondislane Antonio Valencia tunnistas The Athletic vahendusel antud intervjuus, et hetkel on tal oma endise koduklubi mänge kehvade tulemuste tõttu raske jälgida. Ühtlasi meenutas paremkaitsja, kui vägevad eeskujud olid talle Unitedi endised mängumehed.

United platseerus eelmisel hooajal Premier League’is kuuendaks, mis tähendas, et käimasoleval hooaja Meistrite liigat ei mängita ja piirdutakse Euroopa liigaga. Hetkel ollakse aga pärast 13 vooru kõigest üheksandal tabelireal 17 punktiga, mis tähendaks välissarjast üldse eemale jäämist. “Püüan mänge vaadata, aga see teeb mind väga kurvaks. United on mu südames: linn, fännid, kümme aastat mu elust. Raske on kaotuseid näha, igatsen seal olemist,” sõnas Valencia.

Legendaarse Sir Alex Fergusoni aegse Unitedi kohta jagus Valencial vaid kiidusõnu. “See oli meeskond absoluutsete võitjatega. Mäletan Unitedisse saabumist ja kohe nädalavahetusel mängu võitmist. Mõtlesin, et nüüd saame veidi vabamalt hingata. Seejärel hakkasid aga kõik järgmise mängu võitmisest rääkima. Kunagi polnud aega võite nautida. Aga nii võitjad käituvadki. Treeningule jõudsid, siis Patrice Evra, Wayne Rooney ja Ryan Giggs olid kõik saalis, juba palju varem kui treening pidi algama. Samal hetkel mõtlesin: “Neil kuttidel on Meistrite liiga võidumedalid, nad on multimiljonärid ja nad on saalis kell seitse hommikul?” Kujutage ette seda sihikindlust, sisemist jõudu ja näljasust. Noorele mängijale oli see kirjeldamatu õppetund: need inimesed pole ainult võitjad, vaid on ka võitmisest sõltuvuses.”

“Nad olid ka nõudlikud ja kehtestasid riietusruumis oma korra. Polnud midagi hullemat kui noore mängija hilinemine, sest 34-aastased olid kohal kaks tundi varem, et teha lisatööd. Kas inimesed mõistavad selliseid raskeid ettevõtmisi? Nad näevad tulemusi, kes võidab ja kes mängib hästi, aga ei näe ohverdusi, mida tehakse,” lõpetas 34-aastane Valencia, kes Unitedis ka kaptenikohuseid täitnud.

scroll to top