fbpx
Close

Terry: olime kõik Chelseas pisarates, kui Mourinho vallandati

Avatar

John Terry. Foto: AP/Scanpix

Ligi 19 aastat Londoni Chelseat esindanud ja suurema osa seal veedetud ajast ka kaptenipaela kandnud inglasest keskkaitsja John Terry meenutas 2007. aastat, kui Jose Mourinho vallandati ja meeskond oli sellest käigust laastatud.

Mourinho võitis Portugali tippklubi Portoga 2003/04 hooajal Meistrite liiga trofee, mis tegi ta üheks tuntuimaks peatreeneriks jalgpallimaailmas. Pärast Claudio Ranieri vallandamist tõi Londoni Chelsea just Mourinho 2004/05 hooajaks klubisse ja koheselt tegi ta Sinistest Inglismaa täieliku valitseja. Kahel järjestikusel hooajal võideti Premier League ja Inglismaa liigakarikas ning korra Inglismaa karikas. 2007/08 hooaja algus oli senisele eduloole vastand ning Mourinhole näidati ust. Ühtlasi olevat ta ka tülli läinud Chelsea omaniku Roman Abramovitšiga, kellega küll aastaid hiljem lepiti, aga kuna Mourinho 2015. aastal lahkus “osapoolte kokkuleppel” taas klubist, siis on kaheldav, kas suhted on endiselt head. Chelsea toonane üks võtmemängija John Terry meenutas, et Mourinho vallandamine oli kõigile mängijatele äärmiselt suur hoop.

“Olime kõik pisarates. See oli üks nendest hetkedest, kui ümberringi sosistati – me ei mänginud hästi, liigas asjad ei sujunud. Ta tuli riietusruumi ja ütles: “Ongi kõik. Mind vallandati.” Ta käis kõigi meie juurest läbi ja kallistas. Täisealised mehed nutsid oma silmad peast välja. Mõtlesime: “Mille poole me nüüd edasi püüdleme?” Ta oli meile kui isa, juhendas meid. Rääkisime tegelikult ka klubi juhtkonnaga peale seda ja ütlesime: “Kuulge, tahame, et ta jääks. Kas me ei saa teda tagasi tuua? See on kiirustatud otsus. Ta on parim, kellega oleme koos töötanud.” Kahjuks olid nad oma otsuses kindlad. Aga tõesti, täiskasvanud mehed olid pisarates. Ta oli meie suhtes nii nõudlik ja sundis meid aeg-ajalt võimete viimse piirini. Selle positiivne pool ei jõua sulle enne kohale, kui oled mängimise lõpetanud,” rääkis Terry Sky Sportsi vahendusel antud intervjuus.

Inglismaa koondises 78 mängu kirja saanud 39-aastane Terry lisas veel, et Mourinho erineb teistest peatreeneritest eriti selles osas, et suudab olla ka eraelus suurepärane inimene. “Istud kell kaheksa õhtul ja saad temalt sõnumi: “Kuidas Toni’l (Terry abikaasa – toim.) ja lastel läheb? Ütle Georgie’le ja Summer’ile, et armastan neid! Kuidas neil koolis läheb?” Ma ei suutnud seda uskuda, mul polnud kunagi sellist peatreenerit olnud. Ütlesin Frank Lampardile, et sain peatreenerilt eile õhtul sõnumi. Mõtlesin, et olen eriline. Aga Lampard ütles, et tema sai samuti. Didier Drogba kinnitas sama! Siiani saan temalt sõnumi, pildi või video, milles mu perekonda tervitatakse. Mu lastele on ta tõeline iidol. Ja see on seetõttu, millise sideme suudab ta luua. See on midagi sellist, mida inimesed mujal ei suudaks mõista.”

scroll to top