fbpx
Close

Suurte treenerite viimane kohtumine on ukse ees

Avatar

Jose Mourinho ja Arsene Wenger. Foto: AFP/Scanpix

Jose Mourinho tuli 2004. aasta suvel Inglismaale ja asus Arsenali linnarivaali Chelsea peatreeneriks. See käik pani alguse treenerite rivaalile, kus karismaatiline ja terav Mourinho nöökis lugupeetud ja armastatud Arsenali peatreenerit Arsene Wengerit.

Neliteist aastat ja loendamatu arv seiklusi ning sõnasõdu-ütlemisi hiljem saab see aeg otsa: Wengerit me enam suvest alates Arsenali treeneritoolil ei näe ja kahe suure treeneri duell saab läbi. Kas enne areenilt lahkumist jääb staažikamal vastasseisust hea maik, näeme pühapäeval.

Mehed lähevad 19. korda vastamisi ning võidukam on olnud Mourinho – üheksa võitu, seitse viiki ja kaks kaotust. Mõlemal on kirjas kolm Premier League’i tiitlit, Wenger uhkustab seitsme FA karikaga, Mourinhol vastu panna vaid üksainus. See-eest on portugallasel neli liigakarika võitu ja üks UEFA karikas, üks Euroopa liiga trofee ja kaks magusat Meistrite liiga võitu. Wengeril null.

Tabeliseisu vaadates pole kummalgi miskit erilist mängus – Arsenali Meistrite liiga koht on põhimõtteliselt läinud (kui just Tottenham kõiki kohtumisi ei kaota ja Arsenal kõiki võida) ja United vajab järgmisest neljast mängust vaid punkti, et pääs Meistrite liigasse kindlustada.

Optibet näeb võitjana Mourinhot ning Wenger peab portugallase järjekordset paremust ikkagi tunnistama: kodutiimi võidukoefitsient on 1,45, Arsenali võidu korral raha 7,25-kordselt tagasi!

 

 

 

 

 

 

scroll to top