fbpx
Close

SUURE MÄNGU EEL: kui kolm kuud enne lõppu hakatakse liigavõitjat otsustama…

Avatar

Paul Pogba. Foto: AFP/Scanpix

Jürgen Klopp sai detsembrikuus oma kauaoodatud liigavõidu Manchester Unitedi üle. See aga vallandas tõelise muutuste ahela, mis algas Jose Mourinho vallandamise ning kestab siiani, kui ajutine juhendaja Ole Gunnar Solskjaer pole üheksa liigamänguga veel kaotusekibedust tundnud, on tiimi suutnud esinelikusse tõsta ning äkitselt on justkui see vana hea United tagasi.

Klopp võitis toona küll lahingu, aga sõda pole veel võidetud. Sellest vastasseisust räägitakse kui igipõlisest rivaliteedist, kus on alati kaalul au ja uhkus, ent seekord annab United endast kõik, et Liverpooli tiitlilootustele kaikaid kodaraisse loopida. Liverpool omakorda teab, et võit Old Traffordil teeks nende enesekindluse ja mentaliteediga niivõrd imet, et selle emotsiooni pealt võidakse Premier League’i lõpuni vaid võidumarsil tammuda.

29 aastat liigatiitli põuda trotsinud Liverpool unistab erksalt ja loodab, et seekord on tõepoolest nende aasta ning pikk ja frustreeriv periood saab lõpuks otsa. Samuti oleks võit vihavaenlase üle niivõrd magus, et seda saaks mitu aastat veel heldelt meelde tuletada. “Ma arvan, et see on Inglismaa vuti suurim derbi,” ütles Manchester Unitediga kõik võitnud Paul Scholes. “Mõne aasta pärast võib see Manchester City edu korral küll veidi muutuda, aga minu meelest on Liverpooliga vastasseis võimsaim. Eriti seetõttu, et nad üritavad Unitedi liigatiitlite rekordit püüda ja meie ei lase neil seda teha,” rääkis legendaarne poolkaitsja.

Liverpool pole viimases viies omavahelises matšis esimesena skoori avades kaotanud (4 võitu, 1 viik). Optibet pakub Liverpooli avavärava löömise koefitsiendiks 1.85 ning nende võidu-viigi topeltšansi puhul 1.32.

Kellel oma silma peal hoida? Solskjaeri käe all on hullumeelses hoos Paul Pogba, kes on 12 mänguga skoorinud üheksal korral. Liverpooli särki kandev Sadio Mane on võrku sahistanud viimases neljas liigamängus. Pogba skoorimise korral raha 2,9-kordselt, Mane puhul 2,85-kordselt tagasi.

Vaata kõiki koefitsiente SIIT.

scroll to top