fbpx
Pealeht / Inglismaa / Southgate šokk-võidust: teadsime, et 90 minutit kaitsmist ei too meile tulemust
Harry Kane. Foto: Reuters/Scanpix

Southgate šokk-võidust: teadsime, et 90 minutit kaitsmist ei too meile tulemust

Hispaaniale poolajaks kolm vastuseta väravat kõmmutanud Inglismaa sai sihikindla esituse eest 3:2 võidu, lõpetades 2010. aasta maailmameistrite 15-aastase kaotusteta seeria kodukamaral. See võit oli koondise peatreeneri Gareth Southgate’i jaoks väga tähenduslik.

“MM oli meile fantastiliseks kogemuseks, kuid nüüd oleme näidanud võimekust teha samm edasi. Võit Hispaania üle ning viik Horvaatiaga näitasid, et oleme arenenud. See on suur samm. Meil oli palju noormängijaid, kes näitasid tahet mängida koondise eest. Kohtumise kvaliteet oli suurepärane, olime väga julged, mängisime palliga väga julgelt,” kiitis peatreener enda noori hoolealuseid.

“Teadsime, et kui 90 minutit istume kaitses, siis suure tõenäosusega ei saa me mingit tulemust ehk otsustasime mängida vapralt. Me riskisime küll pallikaotustega enda karistusala lähedal, kui üritasime surve alt välja tulla, ent meie kontrarünnakud olid võimsad. Kvaliteet ja vaprus olid tasemel,” selgitas ta mängujärgselt.

Kolm aastat koondiseväravata Raheem Sterling lõi eile kaks tabamust linnarivaali David De Gea seljataha, saades üle pikast ootamisest ning pingest, mis oli kogunud ajapikku ta õlgadele. “Olen Raheemi üle õnnelik. Ma ei usu, et ta eksimused olid tingitud enesekindluse puudumisest, kuid vahel saad lihtsalt võimaluse ning mõtled üle,” lisas Southgate.

balteco.com

Vaata lisaks

Mis toimub? Inglismaa võitis suurvõistlustel juba teise järjestikuse penaltiseeria!

Ingkismaa penaltineedus hakkab hääbuma, kui Rahvuste liiga pronksimängus võeti pärast 120 mänguminutit ja väravateta matši …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga