fbpx
Close

Solskjaer endast välja läinud Van de Beekist: ma ei saa lubada oma meeskonda tujutsejaid

Avatar

-Donny van de Beek | Foto: AFP/Scanpix

Eelmise aasta suvel Amsterdami Ajaxist Manchester Unitedisse üle tulnud poolkaitsja Donny Van de Beeki jaoks näib aeg Inglismaa suurklubis olevat ümber saamas. 24-aastane hollandlane oli Unitedi viimase kohtumise ajal äärmiselt tujukas, kui peatreener Ole Gunnar Solskjaer teda väljakule ei lasknud ning viimane andis selle kohta nüüd ka väga otsekohese vastuse, mida ta Van de Beekist arvab.

United kohtus kolmapäeval Meistrite liiga alagrupiturniiri teises voorus Villarrealiga ja tänu Cristiano Ronaldo üleminutite tabamusel saadi koduplatsil raske 2:1 võit. Tavapäraselt on vahetusmehed väljaku ääres sooja tegemas, kelle seas oli viimati ka Van de Beek. Kui aga talle ühel hetkel öeldi, et selle tegevuse võib lõpetada, sest Solskjaer teda platsile ei saada, kees mees üle, viskas treeningvesti vihaga maha ja sülitas sama emotsiooni pealt nätsu suust välja. See hetk jäi ka video peale ning nüüd uuritigi olukorra kohta Solskjaerilt.

“Juhin meeskonda, mis on täis rahvusvahelistest mängijatest, konkurentsivõimelistest mängijatest, kes tahavad tuua oma kohalolekuga väljakul muutuse ja mängida. Kõik nad tahaksid väljakul olla, loomulikult tahaksid. Donny oli valmis väljakule minema nii, nagu kõik teisedki peaksid olema. Olen selles klubis omal ajal ilmselt olnud vahetusmees rohkem kui keegi teine, minu nimel peaks see rekord olema, ja sa pead alati valmis olema. Ma pole mõningatel kordadel eriti õnnelik olnud, kuid see on lihtsalt otsus, mida peatreener on teeb,” ütles Solskjaer enne laupäevast liigamängu Evertoniga.

“Alex Telles oli väljakult ära tulemas vasakust äärekaitsest ja Fred täitis selle koha edukalt ära. Mõistan frustratsiooni ning iga mängija tahab mängida, mis peab aga üle kanduma energiasse ja pühendumusesse, kui tuledki väljakule – seejärel näita mulle seda. See ei käi ainult Donny, vaid kõigi mängijate kohta. Mul meeskond rahvusvahelistest mängijatest ja kui tahame koos edukad olla, siis vajame positiivset energiat. Meil ei saa olla meeskonnas energia raiskajaid või tujutsejaid. Donny pole kunagi oma meeskonda negatiivselt mõjutanud, olgu see ära mainitud. Aga nii pea, kui näen mängijat meeskonda negatiivselt mõjutamas, on tegemist teistsuguse stsenaariumiga. Olen sel juhul ilmselt veidi kindlama olekuga.”

Van de Beeki jaoks on tulevik Unitedis suure küsimärgi all. Siiani on ta klubis vaid 20 liigamängus kaasa teinud, olles seejuures enamikes vahetusmängija. Ajaxile maksis United 2020. aasta augusti 40 miljonit naela ning leping sõlmiti viieks aastaks.

scroll to top