See oli viimastes mängudes õhus ja see tuli ära: Liverpool sai Premier League’is hooaja esimese kaotuse!

Soccer Football - Premier League - Watford v Aston Villa - Vicarage Road, Watford, Britain - December 28, 2019 Watford team huddle REUTERS/Rebecca Naden EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Inglismaa kõrgliiga 28. vooru laupäevastes mängudes sündis hooaja üks suurimaid üllatusi, kui liiga liider ja fantastilist hooaega tegev Liverpool kaotas väljalangemistsoonis paiknevale Watfordile.

Liverpool jäi hiljuti Meistrite liigas 0:1 Madridi Atleticole alla ja järgmises mängus, Premier League’i kohtumises West Ham Unitediga oldi samuti raskustes, kuigi suudeti 1:2 kaotusseisust välja tulla ja 3:2 võit võtta. Võis arvata, et mõnevõrra konarlikult kulgenud kahe viimase mängu järgselt on suudetud end taas kokku võtta, kuid läks hoopis teisiti.

Poolajaks väravaid kumbki pool ei löönud, aga 54. minutil läks Watford juhtima. Audi sisseviskest jõudis pall trahvikasti Abdoulaye Doucourele, kes suunas selle värava ette edasi ning esimesena oli jaol Ismaila Sarr. Kõigest kuus minutit hiljem leidis Troy Deeney jooksu peale antud täpse sööduga Sarri üles ja senegallasest ääreründaja tõstis mänguvahendi üle Liverpooli väravavahi Alisson Beckeri võrku. Kõik ootasid Liverpooli suurt tagasitulekut, kuid Trent Alexander-Arnold andis Beckeri suunas äärmiselt mõtlematu söödu, mille lõikas vahelt Sarr ja Deeney vormistas lõppskooriks 3:0.

Watford tõusis võiduga vähemalt ajutiselt viimase kolme hulgas kõrgemale, 17. kohale. Pühapäeval Inglismaa liigakarika finaalis Manchester Cityga kohtuv Aston Villal on pidada 28. vooru mäng Sheffield Unitediga ja kui nemad peaksid selle võitma, langeb Watford siiski taas väljalangemistsooni. Liverpooli kaotus sugugi ei kõigutanud, sest 79 punktiga ollakse liidrid ja lähim jälitaja Manchester City jääb 22 punktiga maha.