fbpx
Close

Salah plaanis Liverpooliga liitumist juba kuus aastat tagasi

Avatar

Mohamed Salah (keskel) ja Kostas Manolas (paremal) Foto: AFP/Scanpix

Läinud suvel AS Romast Liverpooli liikunud ning Premier League’i naasnud Egiptuse ebajumal Mohamed Salah paljastas, et kavandas Inglismaa sadamalinna suurima klubiga liitumist juba kuus aastat tagasi.

2012. liitus ta Šveitsi tugevaima klubi Baseliga ning kaks aastat hiljem siirdus ta Premier League’i, kus teda ootas Chelsea. Seal aga toona 22-aastasena ääreründaja läbi ei löönud ning särama lõi ta hiljem Itaalias, kus head hooajad Fiorentina ja AS Roma ridades köitsid Liverpooli tähelepanu. Edasine on ajalugu.

“Lähis-idas on Liverpoolil väga palju fänne ning esmakordselt kuulsin sellest klubist 10- või 11-aastaselt. PlayStationil vutimänge mängides valisin tihti Liverpooli, ent tollel ajal ei osanud unistadagi, et ühel heal päeval nende särki kannan ja Anfieldil mängin. Kuid see unistus oli minus pidevalt ning püüdlesin oma unistuse poole,” rääkis Salah Sky Sportsile.

Egiptlasel oli juba Baseli ajal võimalus liituda Liverpooliga, ent diil kukkus seekord läbi. Teisel korral, kui ‘Pool ta vastu läinud suvel huvi tundis, tahtis Salah väga klubi vahetada ning siis läks kõik õnneks – 40 miljoni euro eest on ta skoorinud 66 mänguga muljetavaldavad 51 väravat ning vedas tiimi ka Meistrite liiga finaali.

scroll to top