fbpx
Close

Reim, võta õppust? Southgate kinnitas, et koondist ootab ees taktikaline muudatus

Avatar

Gareth Southgate. Foto: AP/Scanpix

Inglismaa koondis jõudis kolmese kaitseliiniga esmakordselt MM-il poolfinaali 28 aasta jooksul, ent peatreener Gareth Southgate kavatseb üle minna neljasele kaitseliinile. Nimelt annaks neljane liin võimaluse panustada rohkem rünnakule, ent eile Horvaatiaga väravateta viigi teinud Inglismaa veel seekord uue taktikaga võitu kirja ei saanud.

Ka Eesti koondise peatreener Martin Reim on viljenenud koondises viiest/kolmest kaitseliini, mis sarnaneb Inglismaale. Suurimaks erinevuseks on äärekaitsjate ründav mentaliteet, kuid eestlastel mängitakse viiest liini pigem kaitsest lähtuvalt. Meie koondisel on väravalöömise põud ning pärast 0:1 allajäämist Soomele ollakse kolme mängu järel nulli löödud värava ja punkti peal, ent neljane liin muudaks tiimi ründavamaks.

Southgate kiitis uut formatsiooni, mis lahendas mitu probleemi. “Saime kõrgemalt rohkem pressingut teha ja nende poolkaitsjaid isoleerida. Meie poolkaitsekolmik sai suurepäraselt hakkama. MM-il tundsin, et peame kaitseliini veidi rohkem turvama ning seetõttu mängisime kolmese liiniga. Nüüd näen, et mängijad on paremaks muutunud ja mängivad neljases liinis väga kenasti,” kiitis peatreener Sky Sportsile.

 

scroll to top