fbpx
Close

PSG nimetati Prantsusmaa meistriks, liigarivaal Lyon ei kavatse otsusega leppida

Avatar

Paris Saint-Germain's forwards Kylian Mbappe, Neymar Jr. and Mauro Icardi (C) celebrate a goal with defender Juan Bernat (R) during the French Ligue 1 football match between PSG and Amiens SC at Parc des Princes stadium in Paris, FRANCE, 21/12/2019.//JEE_psgami.08/1912222017/Credit:J.E.E/SIPA/1912222018

Prantsusmaa jalgpalli kõrgliiga 2019/20 hooaja meistritiitel anti pärast eilset ametlikku hooaja lõpetamise kinnitust üle Pariisi Saint-Germainile, kellele on see ajaloo üheksandaks. Lõpparvestus pole aga sugugi meeltmööda Lyoni Olympique’ile.

Ligue 1’iga oli algselt plaanis jätkata juunis, kuid eile võeti vastu otsus, et suuremaid spordiüritusi ei tohi kuni septembrini läbi viia ja selle sekka jäid ka Prantsusmaa meistrivõistlused, kus minna oli veel 11 vooru. Kohalik jalgpalliliit (LFP) kinnitas täna, et  PSG on tänavuse hooaja meister, kellel Marseille’ ees 12-punktiline edumaa. Mõlemad pääsesid seega ka Meistrite liigasse ja kolmanda koha Euroopa tugevaimas klubisarjas sai endale Rennes. PSG on ühtlasi nüüdseks kolmel järjestikusel hooajal meistriks tulnud.

Üleminekumänge ei toimu, mis tähendab, et 18. kohal paiknev Nimes säilitas koha kõrgliigas. Aste madalamale langesid aga Amiens ja Toulouse ning nende asemele tõusid Lorient ning Lens. Lõppotsuses ei saa ja ka pole kaugeltki rahul Lyon, kes alates 1997. aastast järjepidevalt Meistrite liigas kaasa löönud, kuid enne koroonaviiruse pandeemiat oldi tabelis seitsmendal positsioonil (Rennes’iga vahe kümme punkti – toim.), mis ei anna neile uueks hooajaks Meistrite liigasse pääset. Klubi tõi oma ametlikus avalduses välja, et LFP käitus hooaja lõpetamisega liiga rutakalt ja kavatsetakse nõuda kahjud sisse. Samas pole Meistrite liiga tänavune hooaeg veel lõppenud ja Lyon on ühe jalaga ka veerandfinaalis, kui kaheksandikfinaali avakohtumises suudeti 1:0 alistada Torino Juventus. See tähendab, et hooaja jätkumise korral on neil teoreetiline võimalus siiski olemas ka tuleval hooajal seal kaasa lüüa, kui suudetakse finaali välja purjetada ja seal võidutseda.

“Apellatsioone võib tulla, aga oleme oma otsustes kindlad,” sõnas LFP tegevdirektor Didier Quillot. “Järgmisi meistrivõistlusi peale augustit me ei alusta, välja arvatud juhul, kui see on vältimatu ja epideemia peaks hoogustuma.” Prantsusmaa karikas ja liigakarikas siiski loodetakse augusti esimeses pooles välja mängida, mis mõjutab Euroopa liigasse pääsejaid. Hetkel on Lille, Reims ja Nice sinna koha taganud, aga seega võib keegi neist veel Euroopa liigata jääda.

LFP president Nathalie Boy De La Tour lisas, et valikuid liigade jätkumiseks lihtsalt polnud: “Oleme tööd teinud selle nimel, et liigad saaksid juuni keskpaigas naasta. Tegutsesime majanduse ja klubide jätkusuutlikkuse nimel, sponsorluse ja piletitulu nimel. Oleme varjatud kujul pidevalt töötanud. Tulen teie ette konkreetsusega ja mulle ei meeldi rääkida vähimast.”

UEFA on varasemalt teada andnud, et liigad peaksid olema augusti alguseks lõppenud. Prantsusmaa võttis aga siinkohal eeskuju Hollandist ja Belgiast, kus samuti pandi hooajale punkt. Seejuures Hollandis ei kuulutatudki meistrit välja, Belgias sai selleks Club Brugge. Suuri samme hooaja jätkumise osas on astunud Saksamaa Bundesliga, mis lootis küll 9. mail mängudega alustada, aga viimaste uudiste valguses ei paista see õnnestuvat.

scroll to top