fbpx
Close

Prantsusmaaga maailmameistriks tulnud poolkaitsja: Torreira võitleb platsil nagu koer

Avatar

Lucas Torreira. Foto: Reuters/Scanpix

1998. aastal Prantsusmaaga kodukamaral maailmameistriks tulnud ning Arsenaliski mänginud poolkaitsja Emmanuel Petit kiitis suvel tiimi toodud uruguailast Lucas Torreirat, kelle võitlejahing on nagu koeral. Samuti täheldas prantslane, et 22-aastane poolkaitsja on just see pallur, keda klubi on pikka aega vajanud.

Hooaega aeglaselt alustanud Torreira on nüüd tõusnud uue peatreeneri Unai Emery üheks usaldatuimaks mängumeheks ning juhendaja kaitseks räägib statistika – esimesed viis matši vahetusest sekkunud poolkaitsja on kogu hooaja peale teinud taklamises paremuselt kolmanda ja vaheltlõigetes teise tulemuse terve tiimi kohta. Võime palli võita on just see, mida Arsenal on vajanud viimase dekaadi jooksul.

“Rääkides võitlejahingest, siis Arsenal vajas Torreira-sugust mängijat. Võitmatute tiimis olid meil mängijad, kes suure vihaga võitlesid iga palli pärast. Seejärel muutus tiim liiga glamuurseks ning viisakamaks, aga uruguailane on seda räpasust tagasi toonud. Jah, tegemist pole talendikaima palluriga, aga ta on väljakul nagu koer, näitab oma liidriomadusi ja on teistelegi eeskujuks,” rääkis prantslane Press Associationile.

“Torreira ei avalda oma füüsisega suurt muljet, aga ta elab igal vastasel seljas, on pidevalt kõikjal ning ei anna üldse hingamisruumi ja sellist tüüpi mängijat vajab iga meeskond,” lisas ta. Enne Itaalia kõrgliigas Sampdoria ridades pallinud poolkaitsja kuulus MM-il Uruguai algkoosseisu ja liitus Arsenaliga 30 miljoni euro eest.

 

scroll to top