fbpx
Close

Prantsusmaa kõrgliiga hooaeg kuulutati lõppenuks, terve suve ei toimu riigis sisuliselt ühtegi spordiüritust

Avatar

Paris Saint-Germain's Brazilian forward Neymar Jr. and teammates celebrate during the French Ligue 1 football match between PSG and Amiens SC at Parc des Princes stadium in Paris, FRANCE, 21/12/2019.//JEE_psgami.19/1912222349/Credit:J.E.E/SIPA/1912222350

Prantsusmaa kõrgliigast ehk Ligue 1’ist sai esimene Euroopa viie jalgpalli tippliiga sekka kuuluv võistlussari, mis koroonaviirusest tingitud kriisi tõttu 2019/20 hooajaga jätkamas pole ja kõik edasised mängupäevad on tühistatud.

Prantsusmaa peaminister Edouard Philippe kinnitas täna, et kuni septembrini pole lubatud ühtegi suurt spordiüritust läbi viia. Ta lisas, et Ligue 1’i jätkumise võimalus puudub eriolukorra ajal koroonaviirusega võitlemisel. “Suured spordisündmused ei saa enne septembrit naasta. 2019/20 hooaja kõrgliigajalgpall ei saa jätkuda,” ütles Philippe.

Eelmisel nädalal otsustati Prantsusmaa jalgpalliliidus (LFP), et hooaeg võiks naasta 17. juunil. Maikuus kohtutakse, et arutada klubide lõppasetusi ja kas esiliigasse langemine ning kõrgliigasse tõusmine üldse enne uut hooaega aset leiab. Pariisi Saint-Germain on praeguse seisuga hoidmas esimest kohta, omades 12-punktilist edumaad Olympique de Marseille’ ees. Kolmandal positsioonil on Rennes ja esimene Euroopa liigasse pääseja oleks Lille.

Tabeli lõpus paiknevatele Nimes’, Amiens’i ja Toulouse’ jaoks võib see otsus eriti karm olla. Nimelt on LFP varasemalt teada andnud, et hooaja nullimine kõne alla ei tule, mis nüüd viitab igal juhul asjaolule, et kõrgliiga kolm viimast langevad aste madalamale ja esiliiga esikolmik tõuseb nende asemele.

PSG jaoks ei pruugi siiski hooaeg veel läbi olla, sest Meistrite liigas ollakse kaheksa hulka pääsetud ja seal pole hooaja lõppemist veel kinnitatud. Teadupärast põhinevad Meistrite liiga play-off matšid kodus-võõrsil süsteemil, mis tähendaks, et PSG peaks nii ka potentsiaalse kodumängu võõral väljakul pidama.

scroll to top