fbpx
Close

Prantsusmaa koondise peatreener: Griezmann pole Barcelonas õnnelik

Avatar

Djibril Sidibe ja Antoine Griezmann, taamal Hugo Lloris. Foto. Reuters/Scanpix

Prantsusmaa koondise peatreener Didier Deschamps andis meediale põhjuse üleminekujuttudeks, sest tema sõnul on Barcelonas klubijalgpalli mängiv ründeäss Antoine Griezmann võrdlemisi õnnetu.

2018. aastal MM-tiitli võitnud Griezmann on oma koduklubis Barcelonas keerulisse olukorda sattunud, sest sealne uus peatreener Ronald Koeman tahab meest kasutada äärel, kuid endine Madridi Atletico ründeäss on tavapäraselt tegutsenud tipus. Käimasoleval nädalal on Prantsusmaa koondisel käsil maavõistlusmäng Ukrainaga ja UEFA Rahvuste liiga matšid Portugali ning Horvaatiaga. Deschamps selgitas, et 29-aastase Griezmanni seis klubis pole just kiita.

“Räägin temaga ja näen teda hiljem, aga olen kindel, et ta pole olukorraga rahul. Oma mängijate huvides ma ei sekku teiste klubide tegevusse, oled Barcelonas või kuskil mujal. Antoine mängib praegu just seal. On tõsi, et Koeman ütles talle, et ta ei mõistnud, et ta on harjunud mängima rohkem keskmisel positsioonil. Kuid Antoine peab nüüdki kohanema. Mu jaoks on ta efektiivsem, kui ta asub mängu südames ja kui ta on võimeline toimetama palliga rohkesti sellel positsioonil. Tal on võimalus tulla ja aidata keskvälja samuti. Seda võimekust tal pole, et saab palli ja võidab äärel vastaseid nagu teised. Ta peab saama palli palju puudutada ning ta on oma liikumises tark,” ütles Deschamps teisipäevasel pressikonverentsil.

“Peame tegema, mis on parim, võttes arvesse erinevat olukorda Barcelonas, sealses süsteemis ja mängijates. Antoine ei kurda kunagi, aga et näidata oma täielikku potentsiaali, on alati parem, kui mängija on oma parimal positsioonil,” lisas Deschamps Griezmanni kohta, kellel on nüüdseks koondise eest kirjas 80 kohtumisega 31 väravat, mida on sama palju kui legendaarsel Zinedine Zidane’il ning sellega hoitakse prantslaste seas läbi aegade viiendat kohta.

scroll to top