fbpx
Close

Pochettino vihjas rahakotiraudade avamisele: tiitlite võitmiseks peame miskit muutma

Avatar

Christian Eriksen. Foto: AP/Scanpix

Tottenham kohtub täna õhtul liigakarika poolfinaali esimeses mängus Chelseaga. Peatreener Mauricio Pochettino pole Spursiga ühtki tiitlit võitnud ning juhendaja rääkis, et auhinnakapi täiendamiseks tuleb oma suunda muuta.

Neli ja pool aastat Londoni klubi peatreenerina töötanud argentiinlane on mängijate ostu-müügiga kulutanud vaid 33 miljonit eurot, mis on vähemalt kümme korda väiksem summa kui Pep Guardiola juhendatav Manchester City sama ajaga.

City aga on Premier League’i ja liigakarika tiitlikaitsja ning iga suvega tehtud ostud on muutnud tiimi aina võimsamaks, mis eelmisel hooajal päädis absoluutse domineerimisega kõrgliigas. “Kui tahame tiitlit võita, peame teistmoodi toimetama. Hetkel on meie meetod sama, mis viis aastat tagasi,” rääkis Pochettino Sky Sportsile.

“Me võime mõne tiitli võita, aga see saab keerukas olema, sest iga klubi on viimase viie aasta jooksul muutunud tugevamaks. Ühel päeval nägin statistikat, kus viimase kümne aastaga on Euroopa vutiklubid kokku mängijatele kulutanud ning me olime üsna viimaste seas. Muidugi teeme imelist tööd, aga kui tahame kõrges mängus sõna sekka öelda, peame teistmoodi toimetama,” vihjas ta mängijateturul suurtemate summadega opereerimisele.

“Hetkel on kõik korras, aga eks näis, kas see on piisav, et järgmisel viiel aastal konkurentsis püsida või mitte,” viskas ta kinda esimehele Daniel Levyle, kes armastab iga senti hoolikalt lugeda .

scroll to top