Pochettino selgitas, miks ta Kane’i 6:0 eduseisus platsile tõi ning kuidas ta žestiga Ott Järvelale austust avaldas

Harry Kane. Foto: Reuters/Scanpix

Eile õhtul algasid FA karika 3. ringi kohtumised ning Tottenham kohtus Ott Järvela silma all Tranmere Roversiga, mis on jalgpalliajakirjaniku üks lemmikklubidest. Kui poolajaks oli Spursi edu vaid üheväravaline, siis lõpuvile kõlades jäi seisuks lausa 7:0. Veidi elevust tekitas peatreeneri Mauricio Pochettino lüke, kui ta 6:0 eduseisus saatis platsile väravamasina Harry Kane’i.

Vanarahva tarkus on öelnud, et maaslamajat ei lööda, ent eile tundus argentiinlase otsus ründajat platsile saata vägisi küll kui viimase obaduse andmisena pikali vedelevale vastasele. Ja Kane lõi ka kohtumise viimase värava. “Peame igat võistlust tõsiselt võtma. Kane’i jaoks on tähtis mängida 20 minutit jalgpalli ning skoorida,” rääkis Pochettino mängujärgselt.

Juhendaja väitis, et pani Kane’i platsile austusest. “Austusest inimeste ja vastase vastu. Nad ei näe oma elus väga tihti Kane’i sellise tiimi vastu mängimas. Harry on inglise vuti ikoon ja kolmanda liiga klubi ei näe selliseid mängijaid tihti. Oli tähtis teda mängitada ning anda inimestele võimaluse teda mängimas näha,” võttis suvel Spursiga kuue-aastase lepingu sõlminud mees asja kokku ning selgitas, kuidas Järvela sai võimaluse näha oma lemmiktiimi koduplatsil tänavuse MM-i suurimat skoorijat näha.