fbpx
Close

Pochettino oma mängijatele: kui tahate lahkuda, siis uks on seal

Avatar

Mauricio Pochettino. Foto: Reuters/Scanpix

Tottenhami peatreener Mauricio Pochettino on passiivsest üleminekuaknast hoolimata suutnud meeskonnast võtta kolme vooru järel maksimumpunktid, muuhulgas ülimalt magus 3:0 hävitamine Old Traffordil, kus teisel poolajal suruti Manchester United põlvili. Selles mängus tegid Spursi eest kaasa ka kolm mängijat, kelle lahkumisest räägiti suvel palju, kuid juttudest hoolimata nad tõestasid, et väärivad kohta põhitiimis. Peatreener aga ei anna neile mingeid garantiisid.

Mousa Dembele, Danny Rose ja Toby Alderweireld kuulusid Unitedi vastu põhikoosseisu. Alderweireldi kasutamine oli kui mürgi silma pritsimine Unitedi suunas, sest belglast nähti Manchesteris kui ülivajalikku täiendust kaitseliini. Dembele leping Spursiga lõppeb järgmisel aastal ning Rose’i liitumine PSG-ga oli pikalt jututeemaks, kuid diil kukkus lõpuks ikkagi läbi.

“Ma pole selline, kes hakkab mängijaid ära rääkima – kas siis jäämise või lahkumise eesmärgil. Kui nad tahavad minna, siis mingu. Mängijad, kes ei taha siia jääda, saavad klubist lahkuda ehk ma ei ürita kedagi ümber veenda,” vahendab Telegraph argentiinlase sõnu. “Kui üks, kaks või kolm mängijat lahkuvad, siis see pole meie jaoks probleem, sest meil on noorteakadeemias pallureid küllaga. Olen rahul, kui keegi ei lahku ning olen samamoodi rahul siis, kui mängijad lahkuvad ning ma mängiksin U-23 tiimiga. See pole mu jaoks mingi probleem,” jätkas Pochettino.

3:0 triumf Old Traffordil ei tõstnud peatreeneri tuju stratosfäärilistesse kõrgustesse, vaid eelistas kahe jalaga maa peale jääda. “Kui võidad Manchester Unitedit nende enda kodus 3:0, siis see on ajalooline võit. Skoori vaadates võib öelda, et olime oivalised ja nemad polnud. Kui aga uuesti vaatad, siis tegelik piir oli õhkõrn. Samamoodi võinuks see mäng Unitedile kukkuda,” selgitas endine Southamptoni ja Espanyoli loots.

Oleme viimase kolme mänguga lasknud vastastel väga palju võimalusi tekitada. Meie kiiper tegi hullumeelse tõrje ning jäime ellu. Jah, hiljem näitasime iseloomu ja muud, aga olgem reaalsed. Kui tahame mängida kõrgeimas mängus, siis peame tegusid tegema palliplatsil, mitte rääkima enne või pärast matši. Peame näitama, et oleme võimelised võitma ka kümne kuu pärast, mitte alles kolm vooru pärast liigahooaja algust,” jäi Pochettino konkreetseks.

scroll to top