Õnnetu Arsenal ei saanud jälle võitu, Liverpool ja City näitasid sisu

Sadio Mane (keskel). Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga laupäevastes viimastes mängudes said favoriidid Liverpool, Manchester City ja Londoni Chelsea võidu kirja. Ainsana jooksis lati alt läbi Arsenal.

Fännidega sõnelusse läinud ja ka nüüd koosseisust eemale jäänud meeskonna kapteni Granit Xhakata tegutsenud Arsenal haaras 21. minutil eduseisu, kui Alexandre Lacazette leidis trahvikastis täpse sööduga üles Pierre-Emerick Aubameyangi ning Gaboni ründeäss saatis palli kindlalt võrku. Sel hooajal juba kuus viiki kümne vooruga teinud Wolverhamptonil oli taas sama eesmärk, mis 76. minutil ka edukalt täideti: Joao Moutinho riputas palli karistusalasse ning Raul Jimenez sai peaga palli postide vahele toimetatud. Arsenalile oli see kolmandaks järjestikuseks mänguks, kui pole suudetud võitu võtta. 27. oktoobril viigistati 2:2 Crystal Palace’iga ning kolme päeva eest langeti liigakarika raames Liverpooli vastu penaltiseerias.

Meistritiitlit jahtiv Liverpool oli võõrsil suurtes raskustes Aston Villaga. Kodumeeskond asus 21. minutil egiptlasest keskväljamehe Trezeguet’ tabamusest juhtima ning külaliste viigivärav sündis alles 87. minutil Andrew Robertsoni abiga. Neljandal üleminutil sai favoriidikoormat kandnud Liverpool oma tahtmise, kui täpne oli Sadio Mane.

Sarnane stsenaarium rullus lahti ka Manchester City ja Southamptoni vahelises matšis , kui alles hiljuti Leicester City 9:0 purustustöö osaliseks olnud Southampton läks mängu 13. minutil James Ward-Prowse väravast juhtima. Sergio Agüero viigistas 70. minutil seisu ja 86. minutil vormistas Cityle võidu Kyle Walker.

Watfordi ja Chelsea vahel toimunud kohtumise lõppskoor jäi samuti 2:1 Siniste kasuks. Tammy Abraham viis Chelsea viiendal minutil ette ja Christian Pulisic kasvatas 55. minutil eduseisu kahele. 80. minutil lõi Watfordi eest penaltist auvärava Gerard Deulofeu, kelle oli trahvikastis murule kukutanud Chelsea poolkaitsja Jorginho.

Päeva avamängus teenis Bournemouth üllatuslikult 1:0 võidu Manchester Unitedi üle.

Liverpool on liigatabeli tipus 31 punktiga. Järgneb City 25 punktiga ja ajutiselt kolmandaks tõusis Chelsea (23 punkti), sest Leicester (20 punkti) mängib pühapäeval Crystal Palace’iga (15 punkti). Arsenal on 17 punktiga viies ja United 13 punktiga kümnes.

Arsenal – Wolverhampton Wanderers 1:1

Aston Villa – Liverpool 1:2

Brighton & Hove Albion – Norwich City 2:0

Manchester City – Southampton 2:1

Sheffield United – Burnley 3:0

West Ham United – Newcastle United 2:3

Watford – Chelsea 1:2