fbpx
Close

Moyes on taas Unitedit kritiseerimas, kuid õigustatult?

Avatar

David Moyes. Foto: Reuters/Scanpix

Sir Alex Fergusoni mantlipärijana täielikult lati alt läbi jooksnud peatreener David Moyes püsis Manchester Unitedis vähem kui hooaja, ent kümme kuud kestnud ametiaeg on tema hinge närimas siiani. Šotlane on tundnud pidevat vajadust endist leivaisa kostitada kriitikaga ning seekord torkas ta juhtkonna suunas.

Ed Woodward ja klubi omanikud Glazerid on aastate jooksul muutnud Unitedit küll atraktiivsemaks, ent seda pigem sponsorite, kui mängupildi või tulemuste poolest. “Pikka aega oli keerukas aru saada, kuhu suunas United on liikumas. Kas nad ostavad mängijaid turundamise eesmärgil, milles on nad meistrid, või on ostud tehtud palliplatsile mõeldes, on ebaselge,” rääkis Moyes väljaandele Mirror.

Samuti seadis ta kahtluse alla klubi väärtused, millele on omanikud selga pööramas. “Unitedil oli klassi ja suurepärased väärtused. Eesmärgiks polnud osta kõige kallemaid mängumehi, vaid edutada noori akadeemiast ning tuua tiimi parimaid noormängijaid. Vahetevahel toodi mõni tasemel mängumees nagu Eric Cantona või Robin van Persie, kes suutsid mänge otsustada. Ma kunagi ei mõelnud neist kui rahakulutajatest, kuid kui oli vaja, siis kulutati,” lisas töötu loots.

scroll to top