fbpx
Close

Mourinho võttis oma treenerikarjääri kokku ja tegi oma pallurite suunas mõistetava torke

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Manchester United sai 1:3 kaotuse Liverpoolilt ning kaotajate peatreener Jose Mourinho selgitas, mis on tema tiimi nõrgad küljed. Kui terve suve ning käesoleva hooaja tippkaitsjat taga nutnud portugallane on muidu rõhunud just kaitseliini ebapädevusele, siis seekord võttis ta fookuse pallurite vigastusaldisuse osas.

Vigastustest rääkis ka Mourinho eelkäija Louis van Gaal, kes oli pideva laatsareti järjekorra üle imestunud ning ei suutnud probleemi lahendada. “Esiteks, meil on palju probleeme mängijate füüsisega. Paljud pallurid on vigastusaltid, sest nad pidevalt vigastatud. See pole minu meetodite süü, vaid see oli juba enne mind,” rääkis juhendaja Sky Sportsile.

“Kui vaatate Van Gaali ajastu statistikat ning Moyesi oma, siis näete, et mitmed pallurid olid pidevalt vigastatud. Vigastatuna olles on vormi jõudmine keerukas ning siis on mängijatel oskused ning omadused, mis tal on või mitte ning mida ei saa õpetada,” vihjas ta vormis püsimise ja vigastuse vältimise oskusele.

“Vaadake näiteks Liverpooli pallureid – nad on füüsiliselt võimekad ning tehniliselt osavad. Mul on ka pallivõlureid, aga neis puudub see füüsilisus. Kui mäng on intensiivne, siis on meil probleem majas,” ütles 36 pealelööki endale lüüa lasknud Mourinho.

Samuti võrdles ta Liverpooli enda esimese triumfi Portoga. “Võite neid tiime omavahel võrrelda, nad on sarnased. Mõlemas tiimis on kvaliteetsed pallurid ning Porto oli mu parim kaitsva suunitlusega tiim – kohe kui palli kaotasime, võitlesime selle ülikiirelt tagasi. Real Madridis oli mul parim kontrarünnakute tiim, sest mul oli noor Angel di Maria, noor Cristiano Ronaldo, noored Gonzalo Higuain ja Karim Benzema. Kui kaitsest ründessse liikusime, siis vastane hukkus,” heitis ta pilgu helgemate aegade poole.

“Interis oli mul parim kaitses istuv tiim, nad võisid viis tundi võtta rünnakuid vastu aga nad ei lasknud endale väravat lüüa. Mängijad saavad tiimi panna kindlat moodi mängima.”

scroll to top